دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مازندران گفت: در طول سه سال و نیم دولت تدبیر و امید 122 میلیارد تومان کالای قاچاق در این استان کشف و ضبط شده که نسبت به چهار سال دولت دهم 224 درصد افزایش داشته است.

به گزارش خبرگزاری موج، علی پیرفلک در جلسه کمیسیون برنامه ریزی ، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان مازندران افزود : این استان همچنین پارسال توانست رتبه های نخست کشوری را در میانگین رسیدگی به پرونده های قاچاق کالا و ارز، اجرای طرح سامانه جامع انبارها و مراکز پخش کالا و تعداد بازرسی از واحدهای صنفی و مراکز نگهداری و عرضه کالا در سال گذشته کسب کند.

وی گفت که این کمیسیون در سال جاری نیز افزایش اقدامات فرهنگی و تبلیغی به منظور آگاهی بخشی به عموم جامعه نسبت به مضرات و زیان های خرید کالای قاچاق و خسارت هایی را که بر اشتغال و تولید داخلی دارد، در دستور کار خود قرار داده است.

پیرفلک تاکید کرد : حمایت از برندهای داخلی بویژه برندهای استانی در حوزه های مختلف و استفاده از ظرفیت اتاق اصناف در شناسایی و برخورد با مراکز و واحدهای صنفی عرضه کننده کالاهای قاچاق نیز از جمله برنامه های سال جاری کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان مازندران است.

وی گفت : طرح های مهم استانی در مبارزه با قاچاق کالا در استان مازندران که به تایید ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا رسیده شامل ساماندهی سواحل، شناورهای غیرمجاز و مبارزه با قاچاق گونه های زیست محیطی و فراورده های جنگلی در دستور کار کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان قرار گرفته است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج