دادستان مرکز استان مازندران گفت: 45 پرونده تخلف انتخاباتی در دوران تبلیغات در کل استان تشکیل شده است و این پرونده‌ها در حال رسیدگی است.

به گزارش خبرگزاری موج، اسدالله جعفری در جمع خبرنگاران مستقر در ستاد انتخاباتی استان مازندران اظهار کرد: برای تخلفات انتخاباتی قوانین مدونی داریم.

وی تصریح کرد: برخی از تخلفات قبل از برگزاری انتخابات بود که دوران تبلیغات به عنوان پیشگیری از جرم بررسی و نسبت به آن تصمیمات مناسبی گرفته شده است.

دادستان مرکز استان مازندران خاطر نشان کرد: در دوران تبلیغات بیش از 45 پرونده در کل استان تشکیل شده است و این پرونده‌ها در حال رسیدگی است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر تخلفات انتخاباتی که بتواند در انتخابات اثرگذار باشد، وجود ندارد.

جعفری درباره تداوم فعالیت تبلیغات انتخاباتی در فضای مجازی بیان کرد: بسیاری از کانال‌های تلگرامی پرمخاطب قبل از برگزاری انتخابات شناسایی و دغدغه‌های مرتبط به آنها منتقل شد، سه پرونده تخلفاتی در ارتباط با فضای مجازی تشکیل شده است.

جعفری در ارتباط خرید و فروش آراء در استان مازندران بیان کرد: از مدت‌ها قبل پیش‌بینی لازم در این ارتباط انجام شد  و اشرافیت مناسبی در این زمینه داریم، گزارش‌هایت که در این ارتباط داشتیم به صورت مناسب بررسی شد و تلاش کردیم که در این حوزه ورود پیدا کنیم و جلوی تخلفات مربوط به این زمینه گرفته شود و تاکنون تخلفات انتخاباتی در این زمینه نداشتیم.

وی در پایان گفت: مردم از شعور کاملی برخودار هستند و این درست نیست که با تطمیع از مسیر اصلی منحرف شوند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج