معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران گفت: ۵۴ پروژه اقتصادی مقاومتی سال قبل در کارگروه امور اقتصادی استان مصوب شد.

به گزارش خبرگزاری موج، حسن خیریان پور با اشاره به اینکه در سال ۱۳۹۵ تعداد ۵۴ پروژه اقتصاد مقاومتی در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان مازندران مصوب و جهت اجرا ابلاغ‌شده بود تصریح کرد از این ۵۴ پروژه تعداد ۱۹ پروژه معادل ۲/۳۵ درصد سهم کارگروه اقتصادی بوده که با برگزاری مستمر جلسات کارگروه و پیگیری‌های مستمر در جهت اجرایی نمودن این پروژه‌ها اقدامات جدی به‌عمل‌آمده است.

وی از ارتقای توان تولید ملی ـ تأمین مالی و سرمایه‌گذاری ـ جذب، توسعه و تعمیق تکنولوژی ـ تجارت خارجی (توسعه صادرات غیرنفتی و مدیریت هدفمند واردات) ـ اشتغال و توانمندسازی نیروی کار به‌عنوان پنج بسته رونق تولید و اشتغال اقتصاد مقاومتی در سال ۱۳۹۶ نام برد و به همه دستگاه‌های اجرایی مرتبط تأکید و مأموریت داد با تمام توان در جهت عملیاتی کردن این بسته‌ها برای تحقق شعار امسال در استان مازندران اقدام کنند.

خیریان پور همچنین بابیان و احصاء اولویت‌های اقتصادی سال ۱۳۹۶ در استان مازندران به‌عنوان مکمل‌های ۵ محور اساسی بسته رونق تولید و اشتغال گفت ضرورت ایجاب می‌نماید با اعتقاد کامل و وجدان کاری و برنامه‌ریزی دقیق و با اهتمام و تلاش مجدانه در جهت اجرایی نمودن تأکیدات مقام معظم رهبری برای شعار امسال در استان مازندران گام برداریم و اقدام کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری و رئیس کارگروه امور اقتصادی استان مازندران تصریح کرد اقتصاد مقاومتی مفهومی است که برای اولین بار در سال ۱۳۸۹ از سوی رهبر معظم انقلاب مطرح شد و پس از بحث و تبادل‌نظر درباره آن در بهمن‌ماه سال ۱۳۹۲ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی تدوین و ابلاغ شد و اهداف تأمین رشد پویا و بهبود شاخص‌های مقاومت اقتصادی و دستیابی به اهداف سند چشم‌انداز بیست‌ساله، سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی با رویکرد جهادی ـ انعطاف‌پذیر ـ فرصت ساز ـ مولد ـ درون‌زا ـ پیشرو و برون‌گرا ترسیم شد.

خیریان پور بابیان اینکه اقتصاد مقاومتی اقتصادی است که در مقابل تکانه‌های خارجی و برون‌زا آسیب‌پذیر نباشد گفت جامعه‌ای کمتر آسیب‌پذیر است که از سرمایه اقتصادی ـ سرمایه انسانی ـ سرمایه اجتماعی ـ و سرمایه‌های جمعی و عمومی برخوردار باشد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج