معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: امشب و فردا شاهد وزش باد و رعدوبرق در سطح استان هستیم.

به گزارش خبرگزاری موج، احمد اسدی اظهار کرد: با توجه به پیش‌بینی هواشناسی امروز افزایش دما در آسمان مازندران اتفاق افتاد و از سمت غرب استان وزش باد (برخی مناطق شدید) آغاز شد.

وی با اشاره به اینکه د حال حاضر وزش باد شدید در برخی از مناطق مازندران هستیم، اضافه کرد: بیشترین وزش باد از رامسر با سرعت 72 کیلومتر بر ساعت گزارش شد.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران با بیان اینکه شرایط برای ابرناکی آسمان استان به‌تدریج فراهم می‌شود، افزود: امشب و فردا شاهد وزش باد و رعدوبرق در سطح استان هستیم.

اسدی ادامه داد: روزهای جمعه و شنبه با تقویت جریانات خنک شمالی انتظار داریم در برخی ساعات شاهد بارش‌های در آسمان مازندران باشیم.

وی تصریح کرد: با توجه به تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، روزهای یک‌شنبه دوشنبه هرچند از ناپایداری آسمان مازندران کاسته می‌شود ولی احتمال رگبارهای پراکنده در ارتفاعات استان دور ز انتظار نیست.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران یادآور شد: دامداران استان نیز در مناطق کوهستانی و ارتفاعات با توجه به رعدوبرق تمهیدات لازم را بیندیشند.

اسدی در پایان با اعلام اینکه دمای هوای مازندران با توجه به افزایش دما از فردا 10 تا 15 درجه کاهش می‌یابد، گفت: وضعیت دریای مازندران نیز به‌صورت مواج و طوفانی پیش‌بینی می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج