مدیرکل سازمان تبلیغات مازندران با تاکید بر برگزاری مراسم شب احیاء نیمه شعبان در مساجد و محافل استان گفت ؛ عمق بخشی و کسب معرفت به امام عصر (عج) مهم ترین عامل ترویج فرهنگ مهدوی است .

به گزارش خبرگزاری موج، حجت الاسلام ناصرشکریان امیری ضمن تبریک بمناسبت اعیاد شعبانیه و روز ولادت سرور جوانان اهل بهشت حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان و با تاکید بر هر چه باشکوه تر برگزار شدن مراسم جشن نیمه شعبان به ویژه مراسمات شب احیاء نیمه شعبان در محافل و مساجد شهرهای استان اظهار داشت : کسب معرفت و عمق بخشی و محبت به امام عصر (عج) مهم ترین عامل ترویج فرهنگ مهدوی است و 56مسجد و اماکن مذهبی در استان آماده برگزاری مراسم احیاء نیمه شعبان هستند .

وی در ادامه به برخی از ویژگی های منتظران واقعی امام عصر (عج) و وظایف آنان در دوران غیبت اشاره کرد و افزود: فرهنگ انتظار و اندیشه مهدویت تنها راه نجات بشر است و مهم ترین عامل تعالی و تکامل انسان و جوامع اسلامی در توسعه و ترویج فرهنگ مهدوی است .

عضو شورای فرهنگ عمومی استان در ادامه ضمن اهمیت به برگزاری مراسم احیاء نیمه شعبان در برخی از مساجد و محافل شهرهای مازندران تاکید کرد: تهذیب نفس،  کسب فضائل اخلاقی و دعا در جهت تعجیل فرج مهم ترین وظیفه منتظران در عصر کنونی است و منتظران مصلح جهانی باید خود را در عصر غیبت ایشان به اخلاق اسلامی و دینی آراسته نگه دارند .

استاد حوزه و دانشگاه در مازندران ضمن اشاره به انجام اعمال عبادى مانند خواندن نماز و قرآن، زیارت نمودن به نیابت از امام زمان (علیه السلام) در شب های احیاء نیمه شعبان تصریح کرد : کسب معرفت نسبت به حضرت مهدی (عج) و اظهار محبت و دلبستگی به امام عصر (عج) و دعا در جهت تعجیل فرج امام زمان (عج) باید در این روزها و شبها از سوی منتظران واقعی آن حضرت صورت گیرد .

حجت الاسلام ناصر شکریان در پایان ،ولایت مداری را یکی از اصلی ترین شاخصه های رفتاری منتظران در عصر غیبت دانست و خاطر نشان کرد : پیروی از ولی فقیه یکی از مولفه های مهم در عصر غیبت است و باید بدانیم بیشتر مشکلات دنیای اسلام و جوامع اسلامی که امروز با بحران های ساختگی غرب و کشورهای مرتجع منطقه دست و پنجه نرم می کنند بخاطر نداشتن رهبری آگاه و بصیر در حوزه هدایت بخشی جامعه داسلامی است و ما از این نعمت بزرگ برخورداریم و باید قدر دان آن باشیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج