رئیس انجمن صنفی کارگران ساختمانی مازندران گفت: بیمه کارگران ساختمانی مورد بی مهری قرار می گیرد.

به گزارش خبرگزاری موج، سیدهادی ساداتی اظهار کرد: تفاهم‌نامه‌های مهمی در روزهای متعلق به کار و کارگر در مازندران منعقد شده و از کارگران نیز حمایت‌های مناسبی صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه تفاهم‌نامه آموزشی در حوزه ایمنی کارگران ساختمانی با نظام مهندسی در دستور کار قرار گرفت، تصریح کرد: اجرای تفاهم‌نامه‌های مربوط به کار و کارگر مدتی با کم‌لطفی مواجه شده که مسئولان وعده همکاری دادند.

رئیس انجمن صنفی کارگران ساختمانی مازندران با اشاره به بی‌مهرها در حوزه بیمه کارگران ساختمانی خاطرنشان کرد: در زمینه بیمه وعده‌هایی داده شد تا همه کارگران ساختمانی بیمه شوند.

ساداتی با اشاره به لزوم مشارکت تمام مردم در انتخابات، اظهار کرد: حضور در انتخابات وظیفه شرعی و دینی کارگران است و همه باید با مشارکت خود وظیفه‌شان را به خوبی انجام دهند.

وی با بیان اینکه باید تلاش کرد تا وضع معیشتی کارگران و مردم اصلاح شود، یادآور شد: باید زمینه تامین وضع معیشتی مردم مطابق با نظر رهبری در جامعه باید فراهم شود.

رئیس انجمن صنفی کارگران ساختمانی مازندران اظهار کرد: نداشتن امنیت شغلی و قانون عدم حمایت از کارگران در بخش های خصوصی، به همراه نبود توازن شرایط حقوقی میان زن و مرد در بحث بیمه های کارگری با وجود بیشترین فشار و آسیب‌ها در این حوزه از چالش‌های موجود فعلی در این‌ حوزه است.

ساداتی افزود: با وجود اینکه تلاش مستمر در بحث حقوقی کارگران، هنوز نواقصی در تحقق شرایط مطلوب و عدم بسته‌های حمایتی از سوی کارفرماها وجود دارد که انتظار می‌رود زودتر محقق شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج