معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: امروز تا روز پنج‌شنبه آسمان استان عمدتاً به‌صورت نیمه‌ابری پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، احمد اسدی اظهار کرد: سامانه ناپایداری در شرق دریای مدیترانه دریای مدیترانه مستقر است به‌تناوب امواج ناپایداری بر روی کشور ارسال می‌کند.

وی بیان کرد: از امروز تا روز پنج‌شنبه آسمان مازندران عمدتاً به‌صورت نیمه‌ابری پیش‌بینی می‌شود که به‌دلیل عبور امواج کم و بیش ناپایدار در برخی ساعات به‌صورت ابری خواهد بود.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران با اشاره به اینکه طی این مدت آسمان استان نیمه‌ابری تا ابری است، اضافه کرد: براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، طی این مدت بارش‌هایی به‌ویژه در مناطق غربی استان داریم که مقدار بارش‌ها قابل ملاحظه نیست.

این مسوول تصریح کرد: طی روزهای آینده به‌تدریج با تضعیف سامانه پرفشار شاهد افزایش تدریجی و نسبی دمای هوای مازندران هستیم.

اسدی ادامه داد: با توجه به وضعیت جوی فرصت خوبی برای کشاورزان به‌ویژه شالیکاران است تا در بخش‌های مختلف برنامه‌ریزی کنند.

وی افزود: همچنین آسمان استان طی این مدت گاهاً مه‌آلود است.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران در پایان گفت: دریای مازندران امروز به‌صورت موج کوتاه و در برخی ساعات با افزایش موج پیش‌بینی می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج