رئیس کانون انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی مازندران با بیان اینکه یکی از عوامل رکود بر حوزه مسکن به به‌حق مسکن مهر برمی‌گردد که اثرات منفی خود را نشان داده است، گفت: دولت یازدهم قول داد که ساختمان را از حالت رکود خارج می‌کند و به وضعیت معیشت کارگران بهبود می‌بخشد که امیدواریم این مهم محقق شود.

به گزارش خبرگزاری موج،سید هادی ساداتی با اشاره به معضل بیکاری در کشور ظهار کرد: در حال حاضر شاهد بیکاری کارگران ساختمانی در مازندران هستیم که دلیل آن به رکود در بخش مسکن برمی‌گردد و که چند سالی است به اوج خود رسید.

وی با بیان اینکه یکی از عوامل رکود بر حوزه مسکن به به‌حق مسکن مهر برمی‌گردد که اثرات منفی خود را نشان داده است، افزود: دولت یازدهم قول داد که ساختمان را از حالت رکود خارج می‌کند و به وضعیت معیشت کارگران بهبود می‌بخشد که امیدواریم این مهم محقق شود.

ساداتی با اشاره به اینکه در حال حاضر مهم‌ترین مشکل کارگران ساختمانی بحث بیکاری است که تقریباً در بیشتر زمان بیکار هستند و نمی‌توانند از پس معاش خود برآیند، تصریح کرد: مشکل دیگر بحث بیمه کارگران ساختمانی است که با قول مساعد وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار شد کارگران ساختمانی متقاضی بیمه در سایت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ثبت‌نام کردند تا مشکلات آنان حل و فصل شود.

رئیس کانون انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی مازندران با اشاره به اینکه مهلت ثبت‌نام در سامانه تا 30 اسفند ماه سال 95 بود، گفت: این زمان تا 15 اردیبهشت ماه امسال تمدید شد که متقاضیان هرچه سریع‌تر باید در این سامانه ثبت‌نام کنند و پس از انجام ثبت‌نام و تأیید افراد واجد شرایط نسبت به معرفی کارگران به سازمان تأمین اجتماعی اقدام می‌شود.

ساداتی با اعلام اینکه مسائل حقوقی از بحث بیکاری جدا است، اظهار کرد: در حال حاضر توقف شغل را داریم که اگر کارگران کار نکنند از تأمین رزق و معاش خود بازمی‌مانند.

وی یادآور شد: در سال 94 یک کارگر ساختمانی اگر در طول ماه حدود پنج روز بیکار بود امسال به‌دلیل رکود شدید کارگری را داریم که در فروردین حتی یک روز هم کار نکرده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج