مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس مازندران گفت: خیران از سال 1377 تاکنون 4 هزار و 250 کلاس درس در قالب 767 مدرسه در این استان ساختند.

به گزارش خبرگزاری موج، قربانعلی شیرزاد بیان داشت: نیکوکاران مازندران علاوه بر پرداخت هزینه ساخت، زمین موردنیاز برای ساخت مدارس نیز اهدا کردند.

وی ادامه داد: آنان از سال 1377 و همزمان با برگزاری نخستین جشنواره خیران مدرسه ساز تاکنون 550 قطعه زمین به مساحت یک میلیون و 650 هزار متر مربع برای ساخت مدرسه اهدا کردند.

مدیرکل نوسازی مدارس مازندران ارزش ریالی کمک های خیران استان چه در قالب کمک نقدی و چه اهدای زمین را سه هزار و 400 میلیارد ریال اعلام کرد.

وی با اشاره به نیمه تمام بودن اجرای ساخت 147 مدرسه در مازندران گفت: از این تعداد ، ساخت 77 طرح در قالب 365 کلاس درس با مشارکت نیکوکاران در حال اجرا است.

شیرزاد تعداد نیکوکارانی که برای ساخت مدرسه در مازندران فعالیت می کنند را یک هزار و 279 نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد 181 نیکوکار زن هستند.

وی با اشاره به اینکه 75 درصد تعهدات خیران مدرسه ساز در مازندران محقق شده است، ادامه داد: مازندران در زمینه مشارکت خیران در ساخت مدرسه پس از استان های کرمانشاه، کردستان و گلستان قرار دارد.

مدیرکل نوسازی مدارس مازندران گفت: مکلف شدن دولت برای تخصیص اعتبار معادل کمک خیران مدرسه ساز برای اجرای طرح ها از جمله مواردی است که در روند تکمیل ساخت مدارس می تواند تسریع بدهد.

وی از برگزاری نوزدهمین جشنواره خیران مدرسه ساز مازندران 31 فروردین امسال خبرداد و افزود: این مراسم با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش در اردوگاه شهدای بادله استان برگزار می شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج