رئیس هیات ووشوی استان مازندران اظهار داشت: روحیه پهلوانی در ورزش موجب ارتقای فرهنگی جامعه می شود.

به گزارش خبرگزاری موج، علیرضا قهاری در گفت و گویی بیان داشت: روحیه پهلوانی جزء فرهنگ ایرانی‌ها بوده و مختص به قشر خاص نیست و در فرهنگ همه ایرانیان وجود دارد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه قهرمانان واقعی شهیدانی هستند که جان خود را در راه دفاع از اسلام فدا می کنند، افزود: شهدا با حماسه آفرینی و فداکاری های مثال زدنی خود عزت، افتخار و آزادی را برای میهن به ارمغان آوردند که یاد و خاطره آنان باید همیشه زنده نگه داشته شود.

قهاری خاطرنشان کرد: قهرمانان ورزشی باید شهدا را الگوی خود قرار دهند تا الگوهای عینی خوبی برای سایر قشرهای مردم از جمله جوانان بوده و برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت پیشگام باشند.

رئیس هیات ووشو استان مازندران اظهار داشت: هیات ووشو استان عنایت خاصی به ترویج این فرهنگ دارد و خدمتگذاری به خانواده های معظم شهدا و ایثارگران را رسالت خطیر خود می داند.

وی در ادامه با اشاره به نقش موثر مربیان و پیشکسوتان در تربیت ورزشکاران، اظهار کرد: شایسته است، اخلاق‌مداری و منش پهلوانی، در اولویت قهرمانان ورزش قرار گیرد.

این استاد هنرهای رزمی گفت: اخلاق و رفتار اخلاقی از مهم‌ترین انتظارات ما در عرصه ورزش است و آنچه در نگاه نخست در ارزیابی یک ورزشکار مورد توجه قرار می‌گیرد، اخلاق و رفتار جوانمردانه این قشر است، ورزش را به عنوان کار فرهنگی تلقی می‌کنیم و ورزشکاران هم سفیران اخلاق هستند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج