رئیس حوزه هنری مازندران از برگزاری برنامه‌های متعددی به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی در استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، سینا دلشادی گفت: همزمان با سالروز شهادت سیدمرتضی آوینی و آغاز هفته هنر انقلاب اسلامی، برنامه‌های متنوعی 20 الی 26 فروردین‌ماه 96 از سوی حوزه هنری مازندران برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: مازندران از ظرفیت‌های بالای فرهنگی برخوردار بوده و حوزه هنری براساس مضامین انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و سبک زندگی اسلامی ایرانی فعالیت می‌کند.

رئیس حوزه هنری مازندران با اشاره به اینکه تاریخ مازندران با پیشینه‌ای قوی برنامه‌ریزی مناسب برای انعکاس هنری مفاهیم، آیین، آداب و رسوم و فرهنگ بومی استان را می‌طلبد، خاطرنشان کرد: ارائه آثار فاخر با توجه به مضامین انقلاب اسلامی در حوزه هنری دنبال می‌شود.

این مسؤول با اشاره به اینکه هنرمندان فراوانی در کشور و استان جان گرانقدر خود را فدای انقلاب اسلامی و دفاع از اسلام و قرآن کردند، بیان کرد: هنرمندانی امروز هستند که با همه مشکلاتی که دارند، ارزش‌های انقلاب و دفاع مقدس را فراموش نکردند و در این راه زحمات فراوانی را تحمل می‎کنند.

دلشادی افزود: این هنرمندان هستند که با فعالیت در زمینه‌های مختلف هنری مانند نویسندگی داستان، فیلم‌نامه، خوش‎نویسی، نقاشی، موسیقی، عکاسی، ساخت فیلم و سریال و انیمیشن و خبرنگاران با اطلاع‌رسانی می‌توانند ارزش‌های انقلاب و دفاع مقدس را به نسل‌های آینده منتقل کنند.

وی برنامه‌های هفته هنر انقلاب اسلامی حوزه هنری مازندران در سال‌جاری را دیدار با نماینده ولی فقیه در مازندران با حضور جمعی از هنرمندان 18 فروردین، غبارروبی مزار شهدای گمنام با حضور هنرمندان و مسؤولان حوزه هنری 20 فروردین، نمایشگاه خوشنویسی شهید آوینی تولید هنرمندان هنرهای تجسمی حوزه هنری مازندران 21 فروردین، اجرای عموم نمایش پروانه بر ناقوس 17 لغایت 23 فروردین، سومین دوره کارگاه‌های آموزشی نمایشنامه نویسی 60 روز از ایده تا اثر 23 فروردین، رونمایی فیلم انیمیشن، قهوه خانه سیدحسن با موضوع (واقعه شش بهمن آمل) 23 فروردین عنوان کرد.

رئیس حوزه هنری مازندران رونمایی فیلم مستند شهید باغبانی (یادمان شهدای مدافع حرم) 23 فروردین، رونمایی از کتاب حاج عمران (تاریخ شفاهی دفاع مقدس) 24 فروردین، برگزاری عصری با شعر و داستان انقلاب اسلامی (با حضور منتخبان شعر و داستان استان) 26 فروردین، اجرای پژوهشی موسیقی بومی و بررسی نقش هنر موسیقی در ترویج پیام‌های انقلاب اسلامی 26 فروردین و رونمایی از کتاب عکس شهدای غواص (عکاسان خانه عکس حوزه هنری مازندران) 27 فروردین را از دیگر برنامه‌های هفته هنر انقلاب اسلامی حوزه هنری استان برشمرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج