مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مازندران با بیان اینکه روزانه 3 هزار تن زباله در مازندران تولید می‌شود، تصریح کرد: زباله تولیدی مازندران در زمان پیک مسافر به 6 هزار تن هم می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری موج،فرهاد عسکری  در جمع خبرنگاران مستقر در ستاد خدمات سفر مازندران، اظهار کرد: 58 شهرداری در مازندران قبل از سال جدید فعالیت خود را برای میزبانان نوروزی آماده کردند.

وی با اشاره به اینکه شهرداری‌ها با پاکسازی معابر، جمع‌آوری زباله، زیباسازی شهر با نصب المان‌های نوروزی فضای شهرها برای استقبال بهار فراهم کردند، افزود: شهرداری‌ها برای اسکان و استقرار مسافر مکان‌های را تعبیه و خدمات مناسبی را برای معرفی شهر به مهمانان نوروزی ارائه کردند.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مازندران گفت: امسال شهرداری‌ها برای ارائه خدمات سفر به مسافران نوروزی تجهیزات لازم را تهیه برای این خدمات‌رسانی میلیاردها تومان هزینه کردند.

این مسؤول با بیان اینکه روزانه 3 هزار تن زباله در مازندران تولید می‌شود، تصریح کرد: زباله تولیدی مازندران در زمان پیک مسافر به 6 هزار تن هم می‌رسد.

عسکری به راه‌اندازی کارخانه زباله‌سوز 450 تنی در ساری اشاره کرد و افزود: امسال پروژه زباله‌سوز در ساری به بهره‌برداری می‌رسد.

وی پیشرفت زباله‌سوز 220 تنی نوشهر را 70 درصد دانست و گفت: برای این پروژه 42 میلیارد تومان اختصاص یافت و سعی می‌شود تا پایان سال به بهره‌برداری برسد.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مازندران بیان کرد: کارخانه کمپوست عباس‌آباد، تنکابن و نور نیز در دست اجراست.

این مسؤول با اشاره به اینکه سال گذشته 6 شهر استان به عنوان شهرهای نمونه جذب گردشگر انتخاب شدند، اظهار کرد: شهرهای ساری و رامسر در بخش گردشگری به مرحله کشوری راه یافتند.

عسکری گفت: امسال هم براساس شاخص‌های تعیین شده 6 شهر مازندران به عنوان شهرهای برتر در جذب گردشگر معرفی می‎شوند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج