مدیر شرکت ملی پخش فرآورده نفتی ساری از صدور 5 میلیون لیتر فرآورده‌های نفتی از انبار شرکت نفت ساری به افغانستان در روزهای پایانی سال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، حسینعلی طالبی در جمع خبرنگاران مازندران با اشاره به اینکه دومین موزه نفت کشور در شهرستان ساری افتتاح می‌شود، اظهار کرد: این موزه تا 29 اسفند ماه به بهره‌برداری می‌رسد و در ایجاد موزه پالایشگاه نفت آبادان از مازندران اقلام بسیار قدیمی به این موزه منتقل شده است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ساری با اشاره به عدم همکاری ترکمنستان در تامین نیازمندی گاز مازندران، یادآور شد: تلاش شد نیازمندی به سوخت را در موعد مقرر در اختیار مصرف کنندگان قرار دهیم و مشکلی از این بابت نداشتیم، تعامل مناسبی بین شرکت نفت و گاز انجام شده است.

وی با اعلام اینکه در 11 ماه امسال 917 میلیون لیتر بنزین در اختیار مصرف‌کنندگان قرار داده شد که نسبت به  سال گذشته با رشد هشت درصدی مواجه بودیم، افزود: در مصرف نفت سفید با کاهش 25 درصدی مواجه بودیم.

طالبی درباره وضعیت مصرف نفت گاز در استان، گفت: با مصرف541 میلیون لیتر در امسال میزان در مصرف نفت‌ گاز با کاهش 6 درصد نسبت به مصرف 576 میلیون لیتر سال 94 مواجه بودیم.

وی با اعلام اینکه در مصرف نفت سیاه با کاهش 47 درصدی مواجه بودیم، افزود: میزان مصرف یک‌میلیارد و 438 میلیون لیتر سال گذشته به رقم 763 میلیون لیتر رسیده است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ساری با اعلام اینکه میزان مصرف گاز مایع در این منطقه کاهش پیدا کرد، تصریح کرد: در برابر 75 هزار تن گاز مایع مصرف شده سال گذشته امسال به 74 هزار تن رسیده است.

وی در ادامه با اشاره به مخاطراتی که متوجه مصرف‌کنندگان گاز مایع غیراستاندارد می‎شود، گفت: مردم گاز مایع مورد نیاز خویش را از مراکز مجاز داری مجوز تهیه کنند.

طالبی ادامه داد: 240 واحد مجاز صدور گاز مایع در منطقه ساری در حال خدمات‌دهی هستند و پس از بازرسی‌ها 40 واحد غیرمجاز تعطیل شده است.

وی در ارتباط با تخلیط مواد نفتی با آب که مورد گلایه برخی از رانندگان و استفاده کنندگان وسائط نقلیه است، یادآور شد: امکان تخلیط مواد نفتی با آب وجود به هیچ وجه وجود ندارد،اگر در صورت اشتباه پرسنل و در حین شست‌وشو با این معضل مواجه شویم کل فرآورده‌ نفتی جایگزین می‌شود.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده نفتی ساری اضافه کرد: در طول سال بازرسی‌ها به صورت رندمی انجام می‌شود.

وی با اعلام اینکه برای پایان سال مشکلی برای تامین نیازمندی‌های به سوخت نداریم، افزود: ذخیره‌سازی مناسبی در این ارتباط انجام شده است.

طالبی در پایان از صدور 5 میلیون لیتر فرآورده‌های نفتی از انبار شرکت نفت ساری به افغانستان در روزهای پایانی سال خبر داد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج