مدیرکل انتقال خون مازندران گفت: امسال با حمایت از کمپین اهدای خون سالم در چهارشنبه‌سوری «سرخی من از تو» و گرامی‌داشت سنت زیبای ایرانی لبخند دوباره را به بیماران نیازمند خون سالم عیدی دهیم.

به گزارش خبرگزاری موج، اسماعیل پوریانی اظهار کرد: با توجه به اینکه یکی از چالش‌ها در اهدای خون بحث تغییرات فصلی است و کمترین مراجعه‌کننده را در فصل زمستان داریم که به همین منظور پویش اهدای خون از یلدا تا نوروز مطرح شد.

وی با اشاره به اینکه ماه اسفند بالاترین میزان مصرف خون در مازندران است، افزود: مازندران به‌دلیل دارا بودن بیش از 4 هزار بیمار تالاسمی و همچنین در پیش بودن ایام تعطیلات و تصادف جاده‌ای دارای بالاترین مصرف خون است.

مدیرکل انتقال خون مازندران بیان کرد: کمترین مراجعات برای اهدای خون در اسفندماه است و از سویی دیگر بالاترین مصرف را داریم چرا که بیماران خاص به‌منظور در پیش بودن تعطیلات نوروزی و نسبت به تزریق خون اقدام می‌کنند تا با خیالی آسوده از بابت کمبود خونی این ایام را پشت سر بگذارند به همین دلیل با حجم بسیار زیاد مراجعه‌کنندگان روبه‌رو می‌شویم.

این مسوول تصریح کرد: اداره‌کل انتقال خون مازندران نیز همگام با سراسر کشور در زمینه پویش اهدای خون و همچنین با توجه به حادثه پلاسکو و اینکه به صداهای ناهنجار و آزاردهنده نه بگوییم اقدام به برگزاری مراسم چهارشنبه‌سوری را با شعار «سرخی من از تو» روز سه‌شنبه 24 اسفند ماه امسال در پایگاه‌های انتقال خون می‌کند.

پوریانی یادآور شد: افراد با یاد کردن از خودگذشتگی شهدای پلاسکو باید از صداهای ناهنجار و آزاردهنده دوری کنند و با اهدای یک واحد خون جان نفر از هم‌وطنان را نجات دهند.

وی با اعلام اینکه پایگاه‌های انتقال خون به صورت سه شیفته در این ایام فعال است، افزود: مراسم چهارشنبه‌سوری از ساعت 19 تا 22:30 دقیقه در پایگاه‌های انتقال خون ساری، بابل، آمل، چالوس و کانکس قائم‌شهر برگزار می‌شود که در صورت حضور افراد تا پاسی از شب این پایگاه‌ها فعال است.

مدیرکل انتقال خون مازندران با اشاره به اینکه مهربانی تزئین لحظه‌های زندگی است، افزود: در دغدغه‌های پایان سال کودکان نیازمند خون سالم را فراموش نکنیم و با اهدای خون سالم و مستمر لبخند مهربانی را به بیماران هدیه کنیم.

پوریانی در پایان گفت: امسال با اهدای خون و تحریم چهارشنبه‌سوزی و حمایت از کمپین چهارشنبه‌سوری «سرخی من از تو» و گرامی‌داشت سنت زیبای ایرانی لبخند دوباره را به بیماران نیازمند خون سالم عیدی دهیم تا خاطره‌ای به یادماندنی از چهارشنبه‌سوری سال ٩٥ به یاری هم بسازیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج