استاندار مازندران گفت: پیش‌بینی می‌شود از 25 اسفند امسال تا 15 فروردین سال آینده حدود 7 میلیون نفر شب گردشگر در استان توقف داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری موج، ربیع فلاح‌جلودار اظهار کرد: روز گذشته شاهد حضور وزیر راه و شهرسازی در محور هراز و افتتاح تونل آبشار یکی از تونل‌های مهم مسیر بودیم.

وی با اشاره به اینکه تونل آبشار با هزینه 35 میلیارد تومانی راه‌اندازی شد، افزود: این تونل برای کاهش ترافیک، ایجاد ایمنی سفر و آرامش مسافران بسیار مهم است هر چند در پایین‌دست آن تعدادی از تونل‌ها در حال ساخت است.

استاندار مازندران با اعلام قول مساعد وزیر راه برای افتتاح حداقل دو دستگاه تونل محور هرز تا اواسط شهریور ماه سال 1396، تصریح کرد: طرح ملی چهار خطه کردن جاده فیروزکوه ـ سوادکوه ـ قائم‌شهر از دیگر طرح‌های مهم مازندران است که با پیشرفت خوبی روبرو است.

این مسؤول با اعلام بهره‌برداری یک دستگاه تونل در این مسیر یادآور شد: دو دستگاه تونل دیگر هم برای کاهش ترافیک، روانی تردد و ایجاد ایمنی سفر افتتاح می‌شود.

فلاح‌جلودار با بیان اینکه هفته آینده با حضور وزیر راه و شهرسازی در مازندران افتتاح دیگر در حوزه راه انجام می‌شود، یادآور شد: کمربندی بابل نیز از دیگر پروژه‌هایی است که در آینده نزدیک بازگشایی می‌شود.

وی بیان کرد: در غرب مازندران برای پروژه هچیرود تا تنکابن و شیرود 80 میلیارد تومان از محل سفر ریاست جمهوری اعتبار تخصیص یافت و امید داریم در آینده شاهد روانی تردد با برقراری رفت و آمد در آن باشیم.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه 991 میلیارد تومان اعتبار از سفر ریاست جمهوری به مازندران ابلاغ شد، گفت: از این اعتبارات 96 درصد تخصیص یافت.

این مسوول با اعلام اینکه مازندران در طول سال میزبان خیل عظیم مسافران است، ادامه داد: در دی‌ماه امسال حدود 41 میلیون نفر تخت از سوی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان برای اسکان مسافران گزارش شده و در سال 1396 آماده ضریب افزایشی هستیم.

فلاح‌جلودار با بیان اینکه از 25 اسفند امسال تا 15 فروردین سال آینده انتظار می‌رود بیش از 6 تا 7 میلیون نفر شب مسافر از مازندران بازدید کنند، یادآور شد: ستاد تسهیلات سفر نوروزی در مرکز مازندران و شهرهای مختلف آماده استقبال از مسافران در نوروز است.

استاندار مازندران با اعلام آمادگی مسوولان شهری برای برطرف کردن میوه‌های شب عید مردم، گفت: به همه مسوولان شهری، بخشداران و فرمانداران دستور ابلاغ شد تا از 15 اسفند امسال به پاک‌سازی معابر و حاشیه جاده‌ها مشغول شوند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج