رئیس ستاد انتخابات دوازهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستای مازندران آمار افراد واجد شرایط رای دادن در این استان را 2 میلیون و 235 هزار و 238 نفر اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، علیرضا یونسی  در نشست خبری همزمان با آغاز به کار ستاد انتخابات استان در ساری، افزود : انتخابات دوازهمین دوره ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در 58 حوزه انتخابیه شهری و یکهزار و 510 حوزه انتخابیه روستایی برگزار می شود.

وی گفت که برای انتخابات اردیبهشت ماه 96 حدود چهار هزار و 100 شعبه اخذ رای پیش بینی شده است.

یونسی تعداد عوامل برگزاری انتخابات 96 مازندران را حدود 50 هزار اعلام کرد.

معاون سیاسی ، امنیتی و انتظامی استاندار مازندران تعداد اعضای اصلی شورای اسلامی شهر و روستاهای این استان را هم افزون بر هفت هزار و 770 نفر اعلام کرد.

رئیس ستاد انتخابات مازندران همچنین اعلام کرد که زیرساخت برگزاری الکترونیکی انتخابات در این استان فراهم است .

یونسی گفت : مازندران با توجه به این که رتبه اول را در زیر ساخت های مخابراتی دارد ، برای برگزاری الکترونیکی انتخابات مشکلی ندارد.

بر اساس آمارهای رسمی ضریب نفوذ اینترنت در مازندران 80 درصد و بالاتر از میانگین کشوری است.

دولت یازدهم به روایت گزارش های رسمی بیش از 10 هزار میلیارد ریال در 3 و نیم سال گذشته در زمینه فناوری اطلاعات (آی تی) و فناوری اطلاعات و ارتباطات (آی سی تی) در این استان سرمایه گذاری کرده است .

رئیس ستاد انتخابات مازندران گفت : در شرایط فعلی از 25 فرایند انتخابات ، 23 فرایند به صورت الکترونیکی برگزار می شود و 2 فرایند شمارش و اخذ رای به صورت سنتی خواهد بود .

وی رعایت قانون و بی طرفی مجریان انتخابات را از خطوط قرمز انتخابات سال 96 در این استان اعلام کرد.

دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا 29 اردیبهشت ماه 96 برگزار می شود.

مازندران بر اساس نتایج غیررسمی سرشماری نفوس و مسکن سال جاری حدود سه میلیون و 300 هزار نفر جمعیت دارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج