معاون ساخت و توسعه راه‌های کشور گفت: فاز نخست چهار خطه کردن و تعریض محور مواصلاتی هراز تا اوایل فصل تابستان آینده پایان می‌یابد.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد رضا کدخدازاده در مراسم افتتاح تونل آبشار محور مواصلاتی هراز که با حضور وزیر راه و شهرسازی انجام شد، اظهار کرد: تعریض و چهار خطه کردن محور مواصلاتی هراز در سه اولویت دسته‌بندی شده است.

وی افزود: امید داریم فاز نخست تعریض این جاده شریانی تا ابتدای فصل تابستان سال 1396 به پایان برسد.

مدیرکل ساخت و توسعه راه‌های منطقه غرب و مرکز با اعلام اینکه افتتاح تونل آبشار در محور هراز در اولویت دوم وزارت راه و شهرسازی برای این مسیر قرار دارد، بیان کرد: کار خاصی در اولویت سوم تعریض این محور تاکنون انجام نشده است.

این مسوول یادآور شد: 20 دستگاه تونل با طول 19 کیلومتر در عملیات تعریض محور هراز جای دارد که تاکنون 11.5 کیلومتر حفاری و 5.5 کیلومتر لاینینگ شده است.

کدخدازاده بیان کرد: با توجه به اعتبار اختصاص یافته سال آینده امید داریم تا عملیات ساخت تونل‌ها را در سال آینده به پایان رسانده و شاهد بهره‌برداری آنها باشیم.

وی با اعلام اینکه مسیرهای ارتباطی شمال کشور علاوه بر توریستی بودن ترانزیتی هستند، گفت: برای تردد مسافران و هموطنان کشورمان بزرگ‌راه‌ها، آزادراه‌ها و جاده‌های ارتباطی زیادی در نظر گرفته شد تا مسافرت ایمن و راحت داشته باشند.

معاون ساخت و توسعه راه‌های کشور یادآور شد: در شرقی‌ترین بخش مسیر فیروزکوه هفته آینده پروژه‌ای مهم با حضور وزیر راه و شهرسازی به بهره‌برداری می‌رسد هر چند پروژه‌های زیادی در زمینه بزرگ‌راه و محورهای ساحلی در دست اجرا است.

این مسوول بیان کرد: هم‌اکنون محور مواصلاتی قزوین- تنکابن- الموت در دست اجرا است و در آینده محور قزوین- کلاچای- رحیم‌آباد نیز زیر بار ترافیک می‌رود.

کدخدازاده با اعلام اینکه تونل آبشار در انتهای محور هراز به سمت تهران می‌تواند گره‌های زیادی در حمل و نقل را بازگشایی کند، گفت: این تونل با احتساب گالری به میزان یک‌هزار و 63 متر است و با توجه به وجود آبشارهای زیادی در بالای تونل آب‌بندی آن ژئوتکستایل و ژئو ممبرن با لایه ایزوله است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج