علی قمی با بیان اینکه بیمه عشایری و روستایی در دولت تدبیر و امید شتاب بیشتری گرفت، اظهار کرد: اصلی‌ترین وظیفه بیمه روستایی عشایری، استقرار نظام جامع رفاه است.

به گزارش خبرگزاری موج، مدیرکل بیمه روستایی، کشاورزی و عشایری مازندران آینده را آبستن اتفاقات و حوادثغیرقابل پیش‌بینی دانست و تصریح کرد: کسی می‌تواند به آینده امید داشته باشد که تدابیر مناسب داشته باشد و بیمه برای این کار آمده است.

قمی بیان کرد: عده‌ای بنا به موقعیت شغلی یا تمکن مالی بیمه می‌شوند و عده‌ای از این قطار جا می‌مانند و بیمه روستایی عشایر همانند ترنی است که جامانده‌ها را سوار می‌کند.

وی با بیان اینکه اصلی‌ترین استراتژی بیمه روستایی عشایری در سال ۹۵ افزایش ضریب نفوذ است، افزود: دغدغه ما استقرار نظام بیمه است چرا که در این نظام بیمه‌ای دو سوم حق بیمه را دولت پرداخت می‌کند و در واقع نیمه دولتی است و مزایای متفاوت‌تری دارد.

مدیرکل بیمه روستایی، کشاورزی و عشایری مازندران تصریح کرد: اگر کسی ۱۵ سال سابقه بیمه داشته باشد با ۶۶ سال سن، می‌تواند از خدمات مستمری بیمه برخوردار شود و این تفاوت در ضمانت اجرایی بیمه‌های روستایی و عشایری نسبت به بیمه‌‎های دیگر است.