کامران اصغری بیان داشت: یکی از مهم‌ترین وظایف کاریابی‌ها مشاوره شغلی و هدایت نیروی انسانی است و باید این مهم را براساس دستورالعمل‌ها و قوانین موجود به بهترین نحو انجام دهند.

به گزارش خبرگزاری موج، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران در کارگاه آموزشی یک‌روزه توانمندسازی کاریابی‌های استان‌های مازندران و گلستان که در سالن آمفی‌تئاتر مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای ۲۲ بهمن ساری برگزار شد، اظهار کرد: در مازندران تعامل بسیار خوبی بین کاریابی‌ها و این اداره‌کل وجود دارد که امیدواریم مردم استان از این مهم سود ببرند.

وی افزود: دولت در راستای کوچک‌سازی خود به‌دنبال واگذاری تصدی‌هاست و در همین راستا کاریابی‌ها را تأسیس می‌کنند و این واگذاری‌ها قطعاً سبب افزایش بهره‌وری در جامعه می‌شود و تأکیدات مقام معظم رهبری بر رعایت اصل ۴۴ قانون اساسی و مبحثاقتصاد مقاومتی نیز به نوعی محقق می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با اشاره به شرح وظایف کاریابی‌ها، خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین وظایف کاریابی‌ها مشاوره شغلی و هدایت نیروی انسانی است و باید این مهم را براساس دستورالعمل‌ها و قوانین موجود به بهترین نحو انجام دهند.

این مسؤول ادامه داد: کاریابی‌ها باید ظرفیت شهرستان‌ها را شناسایی کنند تا بتوانند وظایف مربوط به کاریابی را به بهترین نحو برای مردم انجام دهند و این مهم برای ما بسیار اهمیت دارد.

اصغری در پایان با اشاره به بحثواگذاری امور غیرحاکمیتی بیمه بیکاری به کاریابی‌ها، گفت: تلاش می‌کنیم این مهم در مازندران به بهترین نحو صورت پذیرد.