علیرضا یونسی گفت: هفته جهانی مبارزه با مواد مخدر فرصت مناسبی برای تحقق و آگاه سازی مردم است و باید دقت شود تا مردم در متن برنامه های مبارزه با اعتیاد قرار گیرند.

به گزارش خبرگزاری موج، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان با اشاره به برنامه های در حال اجرای مختلف به مناسبت پنجم تیرماه، هفته جهانی مبارزه با مواد مخدر در استان، یاد آور شد: برنامه های متنوعی در حوزه های پیشگیری، فرهنگی، عمرانی به این مناسبت از ۲۰ خرداد ماه در استان به مرحله اجرا درآمده است و تا ۶ تیرماه ادامه خواهد داشت.

جانشین رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، کلنگ زنی پروژه های خانه محله، برگزاری همایش مبلغین شهرستانی، برگزاری مسابقات ورزشی جام رمضان، امحای مواد مخدر و دیدار استاندار و فرمانداران سراسر استان با خانواده های معظم شهدای والامقام امر مبارزه با مواد مخدر را از جمله ی این برنامه ها اعلام کرد و افزود: دیدار با امام جمعه مرکز استان، برگزاری همایش بزرگ پیشگیری از اعتیاد و تجلیل از دستگاه های برتر این حوزه و راه اندازی کارناوال پیشگیری از اعتیاد از دیگر برنامه های این ایام است.

یونسی تصریح کرد: سازمان های مردم نهاد در برنامه های هفته جهانی مبارزه با مواد مخدر و برنامه های پیشگیری از اعتیاد در محلات، روستاها و شهرها حضور موثر دارند و نسبت به توزیع بسته های آموزشی اقدام می نمایند.

وی، مهم ترین رویکرد مبارزه با اعتیاد را اجتماعی کردن مبارزه توصیف نمود و گفت: هفته جهانی مبارزه با مواد مخدر فرصت مناسبی برای تحقق این امر و آگاهسازی مردم است و باید دقت شود تا مردم در متن برنامه های مبارزه با اعتیاد قرار گیرند.

یونسی با تاکید بر این که تمامی برنامه های در نظر گرفته شده برای مبارزه با اعتیاد باید اثر گذار باشد و پس از انجام هر طرح و برنامه ارزیابی شود، عنوان کرد: باید در انجام شیوه های کار فرهنگی تامل بیشتری صورت گیرد و این گونه برنامه ها با استفاده از زبان هنر و بر اساس ذائقه جامعه و در قالب طرح های خلاق اجرا شود تا میزان اثرگذاری برنامه ها افزایش یابد.