سید سعید آرام بیان داشت: عمده عوامل بروز طلاق در مازندران نبود آگاهی زوجین از مهارت‌های زندگی است.

به گزارش خبرگزاری موج، مدیرکل بهزیستی مازندران گفت: در بررسی‌های کارشناسان سازمان بهزیستی مشخص شد که عمده عامل بروز طلاق‌ها به گمان برخی‌ها، نه‌تنها اعتیاد نیست، بلکه نبود آگاهی و شناخت زوجین از مهارت‌های زندگی است و بی‌اطلاعی خانواده‌ها از این بحثمهم نیز به بروز مشکلات دامن می‌زد، لذا در همین راستا وارد عمل شدیم.

وی افزود: برای حل مشکل موجود، با توسعه بحثآموزش و اجباری شدن آموزش‌های پیش از ازدواج براساس مصوبه مجلس، اثرات مثبت این مصوبه را به مرور زمان بیشتر درک می‎کنیم.

مدیرکل بهزیستی مازندران در پایان گفت: هر چند نمی‌توان آمار طلاق را به صفر رساند اما تداوم این طرح به کاهش چشمگیر معضل اجتماعی طلاق می‌انجامد.

آرام با بیان اینکه رشد طلاق در مازندران به طرز نگران‌کننده‎ای رو به افزایش بود و تلاش شد تا کنترل شود، اظهار داشت: در این بخش از ابتدای امسال چشم‌اندازی را طراحی و اجرا کردیم که در مقایسه با سه ماه نخست سال گذشته، سبب توقف رشد طلاق در استان شد که نشانه خوبی از اثرگذاری طرح و برنامه‌ها و جدیت مسؤولان برای حل این معضل اجتماعی است.

مدیرکل بهزیستی مازندران افزود: با بررسی‌های انجام‎ شده متوجه شدیم که در سه ماه نخست امسال‎، میزان مراجعات برای طلاق نسبت به مدت مشابه سال ۹۴، با ۱۴ درصد کاهش مواجه بوده و حاصل کار هماهنگ و عزم مسوولان و مدیران و نیز حساس شدن مردم به‌ویژه سازمان‌های مردم‌نهاد برای حل این معضل بزرگ اجتماعی است.