معاون بازرگانی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی غرب مازندران با اعلام اینکه مازندران دارای ۴۰ جایگاه CNG است، گفت: روزانه با ارائه خدمات سوخت‌رسانی در مصرف حدود ۲۰ میلیون لیتر بنزین صرفه‌جویی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، غلامحسین افتخاری در آیین افتتاح دو جایگاه CNG شهری در تنکابن و شیرود، اظهار کرد: احداثو بهره‌برداری از جایگاه‎های CNG در کشور از سال ۸۰ آغاز شد و در استان مازندران نیز از سال ۸۶، این امکان برای استفاده عموم با بهره‌برداری از جایگاه‌های جدید در استان آغاز شد.

وی با بیان اینکه ایجاد چنین زیرساخت‌هایی هزینه‌بر بوده و برای ایجاد آنها باید سرمایه‌گذاری کلان صورت بگیرد، افزود: ورود به این حوزه خدماتی برای همگان امکان‌پذیر نیست اما با توجه به اینکه شهرداری‎ها به‌عنوان مدیریت شهری ظرفیت‌های مطلوب و توان مدیریتی بالایی دارند، پیشنهاد شد از این ظرفیت‌ها برای احداثجایگاه‌های CNG استفاده شود تا علاوه بر ایجاد درآمدهای پایدار برای شهر، به ایجاد اشتغال پایدار نیز کمک کند.

معاون بازرگانی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی غرب مازندران ادامه داد: از ۲ هزار و ۳۵۲ جایگاه CNG موجود در کشور، ۴۰ جایگاه در مازندران قرار دارند که روزانه با ارائه خدمات سوخت‌رسانی سبب صرفه‌جویی حدود ۲۰ میلیون لیتر بنزین می‌شود که میزان قابل توجهی است.

افتخاری با اشاره به اینکه ایران از نظر سرانه تعداد خودرو در دنیا جایگاه نخست و در برخورداری از جایگاه‌های CNG در دنیا جایگاه دوم را دارد، افزود: رشد سریع احداثاین جایگاه‌ها در کشور نسبت به جایگاه‌های بنزین، نشان از آن دارد که مردم از راه‌اندازی چنین زیرساخت‌هایی به علت ارزانی نسبت به بنزین استقبال می‌کنند و این امکان مناسب، توانسته است جایگاه خود را در سبد مصرف انرژی روزمره جامعه پیدا کرده و سبب تسهیل در امور جاری آنها شود.

معاونت بازرگانی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی غرب مازندران بیان کرد: جایگاه‌های CNG امکانی مناسب و در دسترس همگان به‌عنوان یک زیرساخت برای ارائه خدمات به عموم مردم ایجاد شده است اما به علت حساسیت کاری باید در نگهداری و مراقبت و نیز برای بهره‌گیری از آن، نکات ایمنی را رعایت کرد.

وی در پایان گفت: جایگاه CNG تنکابن با خرید و واگذاری زمینی به مساحت ۲ هزار متر به شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی چالوس توسط شهرداری تنکابن و با اعتبار جدید ۳۰ میلیارد ریال احداثو با همکاری ادارات راه و شهرسازی، برق و گاز این شهرستان به بهره‌برداری رسید.