سید خالق میرنیا با بیان اینکه شهید رجایی یارانه به فقرا پرداخت می‌کرد نه اینکه یارانه به اغنیا بپردازد، گفت: دولت ما جرأت حذف یارانه اغنیا را ندارد.

به گزارش خبرگزاری موج، رئیس دانشگاه مازندران در مراسم تجلیل از کارمندان نمونه بابلسر، با تبریک به‌مناسبت هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطر شهیدان رجایی و باهنر اظهار کرد: بنده از قدیمی‌ترین کارگزاران دولت شهید رجایی هستم و در آن زمان روال منطقی مردم‌دوستی و مهربانی را در اعمال دولت شهید رجایی می‌دیدم، محور، خدمت به مردم بود نه چیز دیگر و دستگیری مظلومان و کمک به مستمندان از مهم‌ترین خصوصیات و ویژگی‌های دولت شهید رجایی بود.

وی افزود: شهید رجایی یارانه به فقرا پرداخت می‌کرد نه اینکه یارانه به اغنیا بپردازد، دولت ما جرأت حذف یارانه اغنیا را ندارد، دولت باید پاسخگو باشد که از جیب چه کسی یارانه می‌بخشد و چرا پول بیت‌المال را به هدر می‌دهد.

میرنیا تصریح کرد: چرا میلیاردرها نیز باید یارانه دریافت کنند، چرا دولت جرأت ندارد که این یارانه‌ها را حذف کند، یک مدیر موفق در درجه نخست باید شجاع باشد چون نخستین شرط مدیریت جرأت و بعد شجاعت و صراحت لهجه است.

این مسوول با اشاره به سند راهبردی مطالعاتی ایران در سال ۹۵ اظهار کرد: در این سند خلأهای راهبردی کشور مشخص شده است و این سند نشان می‌دهد بی‌مسوولیتی و بی‌توجهی مسوولان موجب به‌وجود آمدن خلأیی شده است که از بمب اتم نیز خطرناک‌تر است.

رئیس دانشگاه مازندران با بیان اینکه پدیده نشست زمین در دشت‌های ایران بسیار جدی است، اظهار کرد: بر اساس آمار سند اطلاعاتی مطالعات ایران دشت تهران سالی ۳۲ سانتی‌متر نشست می‌کند.

وی با اعلام اینکه وزارت نیرو اعلام کرد که ۶۵۰ هزار چاه کشاورزی در ایران داریم که از این تعداد ۳۰۰ تا ۳۵۰ هزار چاه غیرمجاز است، اضافه کرد: این چاه‌های غیرمجاز با پمپاژ و خالی کردن آب موجب خشک شدن و نشست در زمین می‌شوند.

میرنیا با بیان اینکه خشک شدن زمین موجب پوک شدن زمین و نشست می‌شود، تصریح کرد: با وجود چنین شرایطی در کشور دیگر نیاز به حمله نظامی و زلزله نیست و خسارات ناشی از آن از خسارات بمب اتم هم بیشتر است.

رئیس دانشگاه مازندران با تأکید به اینکه مدیران درباره منطقه آزاد اختلافات خود را کنار گذاشته و به مصلحت عموم مردم توجه کنند، تأکید کرد: یکی از مهم‌ترین امتیازات شهرستان بابلسر برای ایجاد منطقه آزاد وجود دانشگاه مازندران است که شهرستان‌های دیگر از این قابلیت بی‌بهره هستند.

این مسوول با اشاره به وجود ۱۲ هزار و ۵۰۰ دانشجو، ۳۶۰ عضو هیأت علمی و حدود ۵۰۰ کارمند در دانشگاه مازندران اظهار کرد: وجود این دانشگاه برای شهرستان بابلسر و استان مازندران نعمت بزرگی است که در صورت استفاده درست از ظرفیت‌های آن می‌توانیم به توسعه و رونق اقتصادی و فرهنگی دست یابیم.