رئیس اداره شیلات شهرستان قائم‌شهر از بهره‌برداری مزرعه پرورش ماهی قزل‌آلا در این شهرستان در پنجمین روز از هفته دولت خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، صفی‌الله عسگری‌فرد در آیین بهره‌برداری از مزرعه پروش ماهی قزل‌آلا در روستای آهنگر‌کلای بیشه‌سر با بیان اینکه این مکان در زمینی به مساحت دو هزار مترمربع احداثشده است، اظهار کرد: مساحت مفید این مزرعه، ۳۵۰ مترمربع است.

وی افزود: این مزرعه دارای ظرفیت اسمی ۲۰ تن، ۶ استخر در حال فعالیت و ۱۸ هزار قطعه بچه ماهی ۱۰۰ گرمی بوده و دو هزار قطعه بچه ماهی ۴۰۰ گرمی در این استخرها رها شده است.

این مسؤول تصریح کرد: منبع تأمین آب این مزرعه چاهی با دبی ۱۲ لیتر در ثانیه است و سه نفر به‌ صورت مستقیم در این واحد مشغول کار هستند.

عسگری‌فرد به پرورش ماهیان گرم‌آبی در کنار این مزرعه اشاره کرد و گفت: هیچ‌گونه هدر‌رفت آبی وجود ندارد و پساب استخرها وارد مزرعه ماهیان گرم‌آبی می‌شود.

بخشدار بخش مرکزی شهرستان قائم‌شهر نیز با بیان اینکه این مزرعه در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر تحقق اقتصاد مقاومتی شروع به‌ کار کرده است، گفت: در این دولت شاهد هستیم که پروژه‌ها به صورت صددرصد انجام ‌می‌شود.

حسین عمویی به نگاه ویژه و حمایتی شیلات از طرح‌ها اشاره کرد و افزود: برای این طرح مشارکتی، ۱۰۰ میلیون تومان اعتبار اختصاص یافته است.

وی تصریح کرد: در بخش طرح‌های مشارکتی در شهرستان قائم‌شهر، ۳۰ طرح به استانداری ارجاع داده شد که بعد از بررسی تسهیلاتی از ۷۰۰ میلیون تومان تا سه میلیارد تومان اعتبار اعطاء خواهد شد.