با برگزاری انتخابات اعضای هیأت‌ مدیره خانه تشکل‌های غیردولتی مازندران انتخاب شدند.

به گزارش خبرگزاری موج، نشست خانه تشکل‌های غیردولتی مازندران با حضور مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مازندران و اعضای هیأت‌ مدیره خانه تشکل‌ها با انتخابات تعیین سمت این اعضا برگزار شد.

مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری مازندران با گرامیداشت هفته دولت و یاد و خاطره شهدا به‌ویژه شهدای مدافع حرم و شهدای دولت، اظهار کرد: تشکیل و راه‌اندازی خانه تشکل‌های غیردولتی مازندران یکی از اقدامات مهم و زیربنایی با هدف تقویت سازمان‌های مردم‌نهاد است.

عیسی قاسمی طوسی بیان کرد: سازمان‌های مردم نهاد مازندران دارای ظرفیت‌های بالایی در جلب مشارکت مردمی در زمینه مختلف کاهش آسیب‌های اجتماعی، امور فرهنگی، زیست‌محیطی، بهداشت، سلامت، فعالیت داوطلبانه، عام‌المنفعه و خیریه است که با مدیریت صحیح در چهارچوب قانون این خانه شاهد شکوفایی هر چه بیشتر سمن‌ها در استان باشیم.

وی نظارت و بررسی عملکرد سمن‌ها در استان، برگزاری کلاس‌های آموزشی براساس تقویم آموزشی مدون در راستای توانمندسازی سازمان‌های مردم نهاد را ضروری دانست و تصریح کرد: مردم ایران در طول تاریخ نشان دادند که هر زمان احتیاج به مشارکت بوده با حفظ روحیه کمک، دستگیری و تعامل، پای کار هستند.

این مسؤول به حمایت استانداری مازندران از این خانه اشاره کرد و گفت: هر چقدر تشکل‌های غیردولتی در استان تقویت و کارهای مربوط به حوزه فعالیت خود را حرفه‌ای‌تر انجام دهند در نتیجه از بار مالی دولت کاسته می‌شود و این امر سال‌ها در کشورهای پیشرفته دنیا انجام می‌شود.