ربیع فلاح جلودار اظهار داشت: صادرات غیر نفتی استان مازندران ۳۰ درصد افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری موج، استاندار مازندران، با بیان اینکه مازندران در بخش‌ها مختلف اقتصادی رشد داشت به‌ویژه در مشارکت بخش خصوصی از استان‌های برتر کشور محسوب می‌شود، گفت: مشارکت ۷۳ درصدی مردم مازندران در انتخابات هفتم اسفند ۹۴ نشانه هم‌گرایی و اعتماد به دولت و نظام است.

وی وحدت‌رویه مردم استان را عامل موثر در توسعه مازندران دانست و ادامه داد: تفکر سازندگی که در بین مردم مازندران ایجاد شده است سبب اعتمادسازی در جامعه می‌شود.

استاندار مازندران در گزارشی عملکرد دولت در استان را مطرح کرد و گفت: در طول سه سال ۴ هزار و ۸۰۵ طرح عمرانی، ۴۴۷ میلیارد تومان ارزش افزوده برای کمک به شهرداری‌ها، تشکیل ۱۳۴ خانه که در بحران‌های اخیر از بین رفت ایجاد و به دهیاری‌ها هم کمک‌های زیادی شده است بخشی از عملکرد در مازندران است.

این مسؤول با بیان اینکه در زمینه سرمایه‌گذاری یک‌هزار میلیارد تومان در منطقه امیرآباد و ۶۰۰ میلیارد تومان در زمینه فناوری و ارتباطات در مازندران هزینه شده است، افزود: صادرات غیر نفتی استان ۳۰ درصد افزایش یافته است.

فلاح‌جلودار به احداثپایانه‌های صادراتی با کمک بخش خصوصی در مازندران، اشاره کرد و ادامه داد: استقرار پنجره واحد در مازندران سبب کم شدن بروکراسی در سرمایه‌گذاری بخش خصوصی می‌شود.

وی با بیان اینکه در مازندران در زمینه تأمین آب اقدامات مناسبی با سدسازی آبگیری‌ سدها در استان انجام شده است، تصریح کرد: برای توسعه ۱۲۰ هکتاری و تأمین آب شرب ۴۸۰ میلیون دلار در قالب فاینانس اعتبار در نظر گرفته شد و در حال انجام است.

استاندار مازندران توسعه صادرات مواد لبنی و رشد ۲۵ تا ۳۰ درصدی بخش تولید در استان را از عملکرد دولت یازدهم دانست و خاطرنشان کرد: در بخش کشاورزی هم اقدامات خوبی انجام شد و مازندران ۴۵ درصد برنج کشور را تأمین می‌کند.

این مسؤول با بیان اینکه کشاورزی استان از طریق جوانان و با مکانیزه کردن اراضی باید رونق گیرد، افزود: با مکانیزه شده هزینه‌های تولید بخش کشاورزی کاهش می‌یابد.

فلاح‌‌جلودار بیان کرد: در بخش گردشگری بیش از ۳ هزار میلیارد تومان در استان پروژه در حال ساخت داریم و گردشگری سلامت هم در مازندران شکل گرفت.