عیسی قاسمی‌طوسی با اشاره به فعالیت حدود یک‌هزار ناجی در سواحل دریای مازندران بیان کرد: ۳۵۰ ناجی در داخل طرح و ۸۷۰ ناجی غریق نیز در مناطق حادثه‌خیز برای نجات جان هم‌وطنان تلاش می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری موج، مدیرکل امور اجتماعی استانداری مازندران با بیان اینکه در سال ۹۴ تعداد غرقی‌ها ۶۹ نفر بوده است، افزود: نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۱۸ نفر کاهش غریق در مازندران داشتیم.

وی با اشاره به کاهش ۲۶٫۱ غریق نسبت به سال گذشته گفت: حقوق تیر ماه ناجیان غریق از منابع استانداری مازندران واریز شده است.

قاسمی‌طوسی با اعلام اینکه چهار نفر از غرق‌شدگان زن و بقیه مرد هستند، خاطرنشان کرد: آمار ۵۱ غرقی، مربوط به تعداد غریق در داخل و خارج از طرح‌های سالم‌سازی دریا است.

عضو شورای اداری مازندران با تأکید بر اینکه مردم و مسافران به هشدارهای ناجیان غریق توجه کنند، افزود: برخی از مردم به هشدارها اهمیت نداده و حتی در برخی موارد با ناجیان درگیر و به ضرب و جرح آنها اقدام می‌کنند، در صورتی‌که ناجیان غریق برای نجات جان آنها تلاش دارند.

وی ساعت کار ناجیان را ۸ صبح تا ۸ شب عنوان و اظهار کرد: شهروندان مازندرانی و مسافران، در غیر از ساعات کار ناجیان و خارج از طرح شنا نکنند.

قاسمی‌طوسی با بیان اینکه ۹۵ طرح سالم‌سازی دریا در سواحل مازندران در حال اجراست یاد آور شد که ناجیان غریق در تمام سواحل مازندران اعم از شهرک‌های خصوصی و نقاط حادثه ‌خیز در حال انجام وظیفه هستند.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری مازندران با اشاره به فعالیت حدود یک‌هزار ناجی در سواحل دریای مازندران بیان کرد: ۳۵۰ ناجی در داخل طرح و ۸۷۰ ناجی غریق نیز در مناطق حادثه‌خیز برای نجات جان هم‌وطنان تلاش می‌کنند.

وی در پایان با بیان اینکه مردم عفت عمومی را در سواحل رعایت کنند، گفت: طرح‌های سالم‌سازی دریا در سواحل مازندران با وجود منابع محدود و مشکلات عدیده مالی در حال انجام است.