مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران گفت: همزمان با هفته دولت ۹ گلزار شهدا در استان به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری موج، عباس‌علی رضایی با گرامیداشت هفته دولت و بزرگداشت یاد و خاطره شهیدان والامقام رجایی و باهنر و شهدای گرانقدر کارمند، اظهار کرد: شهیدان رجایی و باهنر با صداقت و اخلاص خود، خدمات ارزنده‌ای را به ایران اسلامی عرضه کردند که در تاریخ کشور ما ماندگار و ثبت شده است.

وی با بیان اینکه در هفته دولت مزار مطهر شهدای مازندران عطرافشانی می‌شود، افزود: به‌منظور تجدید پیمان با آرمان‌های والای شهدا و بیعت با ولایت، همزمان با روز کارمند و گرامیداشت هفته دولت، صبح روز پنج‌شنبه چهارم شهریورماه، آیین غبارروبی، عطرافشانی و گلباران مزار شهدا با حضور کارکنان دستگاه‌ها و ادارات در گلزارهای شهدای استان برگزار می‌شود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران تعداد گلزارهای ساماندهی شده را ۶۹۵ گلزار عنوان کرد و ادامه داد: در هفته دولت ۹ گلزار شهدا در استان افتتاح و بازگشایی می‌شود.

این مسؤول تصریح کرد: ۲۰۶ نفر از جانبازان در کمیسیون حالت اشتغال، ۸۷۸ نفر از ایثارگران در طرح ساماندهی مسکن و به‌منظور حمایت شغلی از جامعه هدف، ۸۸ نفر از فرزندان ایثارگران تحت عنوان آموزش کارورزی مورد حمایت بنیاد قرار گرفتند.

رضایی ایثارگران استفاده‌کننده از بیمه عمر را ۷۲ هزار و ۸۲ تن عنوان کرد که همه این فعالیت‌ها در طول دولت تدبیر و امید انجام گرفته است.

وی با اشاره به طرح سپاس، گفت: به‌منظور تکریم و تعظیم و تجلیل از ایثارگران، ۱۵ هزار و ۵۹۹ مورد دیدار در قالب طرح سپاس از خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و آزادگان در سطح استان صورت گرفته است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران تصریح کرد: به‌منظور حل مشکلات ایثارگران، ۶ هزار و ۴۹۲ نفر از این افراد از وام صندوق شاهد بهره‌مند شدند.

این مسؤول با اشاره به عملکرد حوزه فرهنگی، افزود: ۲ هزار و ۸۹ نفر از خانواده‌های معزز شهدا و ایثارگران به اردوی محبین‌الرضا(ع)، قم و یاد عزیزان(بازدید از مناطق جنگی) اعزام شدند.

رضایی با اعلام موفقیت ایثارگران در زمینه فعالیت‌های ورزشی، خاطرنشان کرد: ۳۶ نفر از ورزشکاران شاهد و ایثارگر در عرصه ملی و بین‌المللی موفق به کسب مدال شدند.

وی تعداد تولیدات رادیویی و تلویزیونی در حوزه ایثار و شهادت و معرفی شهدا را ۱۷ هزار و ۵۳۴ دقیقه عنوان کرد که با هماهنگی بنیاد مازندران و مرکز صدا و سیما استان انجام شد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران به عملکرد حوزه بهداشت و درمان بنیاد اشاره کرد و گفت: به‎منظور ارائه خدمات درمانی، برای ۵۳ هزار ۱۲۲ نفر از ایثارگران دفترچه بیمه درمانی صادر شده است.

این مسؤول با اشاره به کمیسیون پزشکی ایثارگران، اظهار کرد: ۳ هزار و ۸۲۰ نفر از ایثارگران و جانبازان شهرهای استان برای تعیین درصد جانبازی در کمیسیون پزشکی شرکت کردند و ۹ هزار و ۴۳۹ نفر از ایثارگران استان از خدمات پزشکی پایش سلامت بهره‌مند شدند.

رضایی با اشاره به عملکرد اطلاع‌رسانی این اداره‌کل، خاطرنشان کرد: در خصوص بنیاد شهید مازندران در راستای اطلاع‌رسانی و تنویر افکار عمومی و به منظور ارتباط و تعامل بیشتر با رسانه‌ها در سایت‌ها، جراید و خبرگزاری‌های استان ۲ هزار و ۷۰۰ و در سایت ایثار یک‌هزار و ۳۸۰ مورد گزارش و اخبار منتشر شده است.

وی از اصحاب رسانه استان به جهت پوشش خبری مناسب از فعالیت‌ها و برنامه بنیاد شهید به‌ویژه در زمینه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت قدردانی کرد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران حضور کارکنان در گلزار شهدا، دیدار با خانواده شهدای کارمند، برگزاری جلسه پرسش و پاسخ، تجلیل از همکاران، ارائه عملکرد به‌صورت اطلاع‌رسانی، افتتاح گلزار شهدا، نشست حلقه‌های صالحین و… را از برنامه‌های هفته دولت برشمرد.