مدیر حوزه‌های علمیه گفت: با توجه به آغاز سال تحصیلی حوزه‌های علمیه طلاب این حوزه‌ها با استعانت و الگوپذیری از چهره‌های ماندگار حوزه به تحصیل بپردازند.

به گزارش خبرگزاری موج، آیت‌الله علیرضا اعرافی در آغاز سال تحصیلی ۹۵-۹۶ حوزه علمیه امام حسن عسگری(ع) آمل با بیان اینکه آمل شهر تاریخ علم و فقاهت بوده و سابقه درخشانی در پرورش مفاخر علم و مذهب دارد اظهار داشت: این شهرستان خیل بی‌شمار فیلسوفان و اندیشمندان بوده و شهری فرهنگ‌پرور و سرمایه گرانقدر اسلام انقلاب و حوزه‌های علمیه به شمار می‌آید.

وی با اعلام اینکه آسمان این شهر لبریز از ستارگان پرفروغی است گفت: در عصر ما وجود دو عالم برجسته جهان اسلام آیت‌الله جوادی آملی و آیت‌الله حسن‌زاده آملی و دیگر مفاخر بزرگ مایه افتخار و سربلندی است.

اعرافی از برکات چهره‌های ماندگار انقلاب اسلامی در این خطه دلاورپرور را وجود مراکز حوزه‌های علمیه دانست و عنوان کرد: حوزه‌های علمیه در آمل با صیانت از گوهرهای گران‌بها فعالیت داشته و طلاب امر تحصیل را در پیش گرفتند.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور با اشاره به آغاز سال تحصیلی یادآور شد: آغاز سال تحصیلی جدید فصلی نو در شکوفایی پیشرفت معرفتی برای دانش‌پژوهان جوان و پرفروغ حوزه‌های علمیه است.

وی ادامه داد: این آغاز مبارک و بهار علمی و فرهنگی به همه طلاب مسئولان حوزه‌ها مدرسان و اساتید، علما، کارگزاران حوزه‌های علمیه، فضلای استان مازندران و افراد فرهیخته برجسته حوزه‌های علمیه آمل قهرمان‌پرور تبریک می‌گویم.