والی الله نانواکناری گفت: دانشگاه مازندران نتوانست مردم را از خدمات علمی خود بهره‌مند کند و ما از مسوولان دانشگاه گلایه داریم.

به گزارش خبرگزاری موج، نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری درباره اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، گفت: بیان این شعار نشان‌دهنده آن است که در زمینه اقتصاد مقاومتی خوب کار نشد و باید اقدام عملی انجام شود.

نانواکناری با بیان اینکه شهرستان بابلسر منطقه کشاورزی است، تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی به این مفهوم است که ما بتوانیم در نهایت بهره‌وری از امکانات در مقابله تهدید با دشمن ایستادگی کنیم.

وی افزود: با اقدام عملیاتی و علمی در حوزه کشاورزی می‌توانیم سطح زیر کشت را افزایش دهیم و یکی از طرح‌های بسیار خوب جهاد کشاورزی در این‌باره طرح تجهیز و نوسازی زمین‌های کشاورزی است که کار بسیار کیفی است.

نانواکناری با اشاره به موقعیت گردشگری شهرستان بابلسر خاطرنشان کرد: نتوانستیم از دریچه فرهنگی ورود کنیم و با برنامه‌ریزی درست و ایجاد زیرساخت مناسب از این نعمت الهی بهره‌مند شویم.

وی با تأکید بر اینکه مسوولان نباید دردهای اجتماعی را آنگونه که مردم مطرح می‌کنند، مطرح کنند، گفت: مردم از نداری، فقر و بیکاری صحبت می‌کنند و مسؤولان نیز از این موضوعات سخن می‌گویند، در حالی که مسؤولان وظیفه دارند در این زمینه چاره‌اندیشی کنند.

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی وجود دریا و اداره‌کل شیلات را از دیگر ظرفیت‌های شهرستان بابلسر دانست و افزود: مکان رایگان و آب رایگان برای پرورش ماهی فرصت مغتنمی به‌منظور اشتغال‌زایی است اما نتوانستیم از این امکان خدادادی خوب بهره‌برداری کنیم تا آنجا که درآمد صیادان به حداقل ظرفیت رسیده و مسؤولان باید در این‌باره پاسخگو باشند.

نانواکناری با بیان اینکه دانشگاه مازندران از دیگر ظرفیت‌های خوب شهرستان بابلسر بوده و بسیاری از رشته‌های تخصصی در این دانشگاه دایر است، گفت: دانشگاه نتوانست مردم را از خدمات علمی خود بهره‌مند کند و ما از مسؤولان دانشگاه گلایه داریم، انتظار ما از دانشگاه این است که از آورده علمی را برای خدمت به مردم به‌کار گیرد.

وی با بیان اینکه دشمن در سوریه و یمن و حتی در مرزهای آبی ما به‌دنبال بهانه‌ای است که به ما حمله کند، اظهار کرد: اگر ما در مسیر تحقق شعار مقام معظم رهبری با مدیریت و اقدام جهادی ورود پیدا نکنیم، نمی‌توانیم موفق شویم اما اگر از تجربیات دوران دفاع مقدس در مدیریت کاری خود استفاده کنیم دشمن نمی‌‌تواند کوچک‌ترین تهدیدی برای ما باشد.