دلاور بزرگ نیا گفت: معادلات صنعت گردشگری در عرصه رسانه رقم می‌خورد و امروز شاهدیم که کشورهای گردشگرپذیر دنیا در قالب فیلم، سریال، مستند و محصولات متنوع فرهنگی توجه گردشگران را به خود جلب می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی اداره‌کل میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران، مدیران خیابان جام جم ساری دور یک میز گرد هم آمدند تا پیرامون تعامل و ارتباط مطلوب‌تر صدا و سیمای مرکز مازندران با میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با هم گفت‌وگو و تبادل‌نظر کنند.

میز گفت‌وگوی مدیرکل و معاونان اداره‌کل میراثفرهنگی مازندران با مدیرکل و معاونان صدا و سیمای مرکز مازندران محل طرح موضوعاتی بود که در سال اقتصاد مقاومتی می‌تواند به پیشبرد و رونق صنعت گردشگری در مازندران کمک شایان توجهی کند.

مدیرکل میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران در این جلسه به نقش رسانه در رونق صنعت گردشگری و معرفی داشته‌های تاریخی، فرهنگی و طبیعی استان اشاره کرد و گفت: معادلات صنعت گردشگری در عرصه رسانه رقم می‌خورد، امروز شاهدیم که کشورهای گردشگرپذیر دنیا در قالب فیلم، سریال، مستند و محصولات متنوع فرهنگی توجه گردشگران را به خود جلب می‌کنند.

دلاور بزرگ‌نیا افزود: تعامل و همکاری مشترک رسانه ملی و اداره‌کل میراثفرهنگی می‌تواند سبب تولید آثار رسانه‌ای جذاب و پر محتوایی شود و دریچه نو و خلاقانه‌ای از داشته‌های غنی مازندران را به گردشگران معرفی کند.

وی تصریح کرد: دریا و جنگل تنها جاذبه استان نیست، رسانه نقش مهمی در معرفی و سوق دادن گردشگران به جاذبه‌های کمتر شناخته شده ایفا می‌کند.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز مازندران نیز رونق صنعت گردشگری را یکی از مهم‌ترین ابعاد تحقق اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و افزود: رسانه ملی در استان این آمادگی را دارد تا در قالب همکاری‌های مشترک حامی فعالان صنعت گردشگری و اطلاع‌رسانی به گردشگران باشد.

علی‌اکبر مقدسی خاطرنشان کرد: هنوز ظرفیت‌ها و توانمندی‌های مازندران در میراثفرهنگی، صنایع دستی و شاخه‌های متعدد گردشگری به گردشگران داخلی و خارجی معرفی نشده است.

وی گفت: تفاهم‌نامه مشترک برای تولید آثار رسانه‎ای در طراز ملی و بین‌المللی هدفی است که باید بدان دست یابیم.