رئیس اداره راه و شهرسازی بابل از اقدامات بهنگام و شبانه‌روزی راهداران این شهرستان در جهت پاکسازی، رانش‌برداری و بازگشایی محورهای روستایی و کوهستانی این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی اداره‌کل راه و شهرسازی مازندران، محمد رضا بازیار گفت: با توجه به بارندگی شدید و جاری شدن سیل در مناطق کوهستانی و مسدود شدن محورهای مواصلاتی مناطق کوهستانی، این اداره با اعزام اکیپ ماشین‌آلات سنگین راهداری اقدام به پاکسازی، بهسازی و رانش‌برداری محورهای کوهستانی و راه‌های روستایی زیرپوشش به طول ۴۵ کیلومتر کرد.

وی افزود: محورهای فیروزجاء به امامزاده جعفر و فیل‌بند به شیخ موسی از جمله محورهای بودند که این اقدامات در آنها صورت گرفت.

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان بابل تصریح کرد: با توجه به وقوع رانش، ریزش سنگ و سیل در سطح محورهای کوهستانی شهرستان بابل می‌طلبد تا مسوولان امر نگاه ویژه‌ای درباره تخصیص و ابلاغ اعتباراتی مناسب به راه‌های این شهرستان داشته باشند.

بازیار در پایان گفت: از ۷ هزار و ۸۴۶ کیلومتر راه روستایی موجود در مازندران یک‌هزار و ۶۱ کیلومتر در این شهرستان بوده که از این مقدار ۳۱۰ کیلومتر در مناطق کوهستانی قرار دارد.