احمد حسین زادگان با اشاره به اینکه نسل جدید با وجود شبکه‌های مجازی، تهاجم فر هنگی و بسیاری از مسائل با نسل گذشته فاصله گرفته است، گفت: فرهنگ ایثار و مقاومت برای نسل جدید بازگو شود.

به گزارش خبرگزاری موج، فرماندار ساری در مراسم تجلیل از آزادگان گفت: لیست برنامه‌های تابستان شاد به گونه طراحی شد که همه لایه‌های اجتماعی، فرهنگی، اعتقادی، ورزشی و اقشار مختلف را در برگرفته است.

نماینده عالی دولت تدبیر و امید در ساری اظهار کرد: عنوان جشنواره تابستان شاد در وهله اول برخی نگران بودند که شاید تابستان شاد در برگزاری کنسرت‌ها خلاصه می‌شد، ولی همگان در این مدت دریافتند که این جشنواره در کنار برنامه‌های شاد و مفرحی که در حوزه‌های مختلف هنری، فرهنگی، ورزشی، موسیقی و کنسرت و غیره دارد، برنامه‌های ارزشی و اعتقادی هم برگزار کرد که با استقبال خوبی از سوی اقشار مختلف مردم همراه بوده است.

حسین زادگان با ابراز تأسف اینکه هنوز نتوانستیم رنج‌ها و زحمات جانبازان، ایثارگران، آزادگان و خانواده‌های آنان را برای نسل جدید تبیین، ترجمه و منتقل کنیم، افزود: علت این کوتاهی‌ها بخشی به زمان، زمانه و بخشی هم کم توجهی ما بوده است و از این بابت عذرخواه همه هستیم که نتوانستیم فرهنگ شهادت و ایثار را به نسل جدید منتقل کنیم.

وی ابراز داشت: آزادگان سندهای زنده انقلاب و ۸ سال دفاع مقدس هستند و هدف از برگزاری این برنامه این است که بگوییم که آزادگان را می‌بینیم؛ البته اصل موضوع دور هم نشینی بوده است و انتقال همه سختی‌هایی که آزادگان در زندان‌ها رژیم بعثی تحمل کردند.

فرماندار ساری، با بیان اینکه همانطور که امروز عمارت کلبادی جزء میراثماندگار عرصه فرهنگ و هنر شهر و دیار ما است، ادامه داد: آزادگان و ایثارگران هم میراثاصلی سرزمین ما در عرصه‌های دفاع، مقاومت و حفظ ارزش‌های ایرانی – اسلامی هستند.

وی خاطرنشان کرد: آزادگان اسطوره‌های مقاومتی هستند که در زندان‌های رژیم بعثعراق و در برابر شکنجه‌های غیرانسانی، ارزش‌های انقلابی را حفظ کردند تا اینکه آزاد شدند، البته بعد از اسارت هم مشکلاتی در زمینه‌های مختلف چون اشتغال فرزندان، رنج و بیماری و دارند.