مدیرکل راه و شهرسازی مازندران گفت: ۱۵۰پروژه راه و شهرسازی استان در هفته دولت افتتاح می شود.

به گزارش خبرگزاری موج، حیدر نوروزی اظهار داشت: هفته دولت مهم‌ترین مناسبت تقویمی دستگاه‌های اجرایی و زمان گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و ۱۵ هزار شهید دولت است.

وی افزود: این اداره‌کل با افتتاح ۸۳ پروژه راه روستایی با هزینه ۲۱۰ میلیارد ریال و همچنین ۱۲ پروژه در زمینه راه‌سازی با هزینه یک‌هزار و ۹۶۵ میلیارد ریال و ۵۲ پروژه راهداری با هزینه ۷۰۷ میلیارد ریال در حوزه راه سهمی کوچک در گرامیداشت این هفته دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران به پروژه‌های افتتاحی در بخش راه‌سازی اشاره کرد و ادامه داد: تعریض و چهارخطه کردن محور هراز(۱۰ کیلومتر)، تعریض و آسفالت محور آغوزبن آمل، تعریض و آسفالت محور آمل فریدونکنار، تعریض و آسفالت محور قائم‌شهر کیاکلا، تعریض و آسفالت محور خزرآباد بهنمیر تنها بخشی از پروژه‌های افتتاحی این اداره‌کل در بخش راه‌سازی است.

این مسؤول خاطرنشان کرد: بیشتر پروژه‌های افتتاحی اداره‌کل در هفته دولت در بخش راهداری مربوط به ایمن‌سازی و افزایش ارتقای سطح ایمنی در محورهای استان بوده که از جمله این پروژه‌ها می‌توان به لکه‌گیری و روکش آسفالت محور هراز، سوادکوه، کندوان، گلوگاه بهشهر، دوآب پل زنگوله و نصب نیوجرسی در محور ساری جویبار، نکا بندر امیرآباد و گارد بلوک سنگی در محورهای هراز، کندوان و کیاسر و احداثدوربرگردان در محور محمودآباد سرخرود، بابلسر فریدونکنار، نکا بهشهر و احداثزیرگذر در محور بهشهر گلوگاه، ساری تاکام و احداثو نصب پل آسان عابر در شهرهای تنکابن و ساری اشاره کرد.

نوروزی به اهمیت احداثو بهسازی راه‌های روستایی در استان اشاره کرد و افزود: مازندران به‌دلیل شرایط طبیعی و جغرافیایی و تعدد روستاها می‌طلبد که راه‌های مناسبی در بخش روستایی داشته، از این رو در هفته دولت بهسازی و آسفالت بیش از ۱۳۸ کیلومتر و احداثیک دستگاه پل با دهانه ۲۰ متر در محورهای روستایی استان به بهره‌برداری رسیده که از جمله این محورها می‌توان به محورهای روستای اوجاک و گتاب(بابل)، اویجدان(کلاردشت) و ذغالچال(ساری) اشاره کرد.

وی با اشاره به پروژه‌های مسکن مهر این اداره‌کل، تصریح کرد: در این هفته ۲ هزار و ۶۵۰ واحد مسکن مهر در شهرهای استان به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران از افتتاح سه ساختمان دولتی(اداره محیط‌بانی بهشهر، رامسر، تنکابن) توسط این اداره‌کل در هفته دولت خبر داد و گفت: علاوه بر پروژه‌های افتتاحی در حوزه فنی و اجرایی، این اداره‌کل کلنگ آغاز به‌کار احداثسه ساختمان دولتی(مجتمع اداری سیمرغ، فرمانداری کلاردشت و بخشداری کلباد گلوگاه) را در این هفته در دستور کار خود دارد.