یحیی یوسف‌پور گفت: گنجایش محدود شهرک صنعتی شهدای محمودآباد مانع از استقرار سایر صنایع برای ایجاد فرصت شغلی جدید شده است.

به گزارش خبرگزاری موج، فرماندار محمودآباد با اشاره به موقعیت و ظرفیت‌های خاص شهرستان محمودآباد از جمله قرار گرفتن در جاده بین‌المللی ترانزیت کالا و پایتخت کشورمان و کریدور شهرهای ساحلی مازندران، گفت: شهرک صنعتی شهدای محمودآباد از اهمیت خاصی برای سرمایه‌گذاری برخوردار است.

یحیی یوسف‌پور افزود: گنجایش محدود شهرک صنعتی شهدای محمودآباد مانع از استقرار سایر صنایع برای ایجاد فرصت شغلی جدید شده و با توجه به اینکه ۵۰ هکتار از زمین‌های پیرامون این شهرک توسط شرکت شهرک صنعتی استان خریداری شده، انتظار می‌رود تا با تغییر کاربری زمین موصوف بتوانیم شاهد علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری و صنایع جدید در این شهرک باشیم که بدون شک در رشد اقتصادی منطقه مؤثر است.

وی اظهار کرد: ۷۱۲ واحد تولیدی و صنعتی در شهرستان محمودآباد دایر بوده که از این تعداد ۸۵ واحد در بخش صنعت و ۶۲۷ واحد آن در حوزه تولیدی و کشاورزی مشغول به فعالیت است.

رئیس کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید محمودآباد تصریح کرد: از ابتدای سال جاری بیش از هشت جلسه این کارگروه در محمودآباد تشکیل شده و تلاش شده است تا بهره‌مندی از تمام ظرفیت‌های موجود در محمودآباد نسبت به رفع و گره‌گشایی مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی اقدام شود.

این مسؤول خاطرنشان کرد: در بخش صنعت بیش از ۶۰ واحد دایر و فعال است و نزدیک به ۲۵ واحد غیرفعال بوده و در حوزه کشاورزی نیز ۵۸۴ واحد فعال و ۱۲ واحد در حال ساخت است که در مجموع ۳ هزار و ۷۰۰ نفر در این واحدها مشغول به‌کار هستند.