فرماندار نور گفت: مدیران با مشارکت جدی اقداماتی که در عرصه و حوزه فعالیت خود انجام دادند را اطلاع‌رسانی و به مردم گزارش کنند.

به گزارش خبرگزاری موج، هادی خنجری با تبریک دهه کرامت که با تولد حضرت معصومه(س) شروع و با ولادت ثامن الحجج(ع) پایان یافت، اظهار کرد: این دهه تداعی‌کننده همه خوبی‌ها است و همه مفاهیم سازنده‌ای که در فرهنگ اسلامی داریم در این دهه تداعی می‌شود.

وی افزود: حرم حضرت معصومه و امام رضا(ع) کانون دعا و قرآن و نیایش است و این دهه پر خیر و برکت شاهد جشن‌ها و جشنواره‌های زیادی بودیم که شهرستان نور و شهر رویان نیز سه شب جشنواره میلاد را برگزار کرد.

فرماندار نور با اشاره به سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی، تصریح کرد: برگ زرینی در ۲۶ مرداد سال ۶۹ در تاریخ انقلاب ثبت و درج شد، این روز متعلق است به آزادگان، آنان که پایداری کردند تا ارزش‌ها حفظ شود و با وجود شکنجه‌ها به دشمن باج نداده و اجازه بهره‌برداری سیاسی ندادند و اجرشان کمتر از شهدا نیست.

این مسؤول به کودتای ننگین ۲۸ مرداد هم اشاره و خاطرنشان کرد: اگر وحدت به روشنفکران و علما حفظ می‌شد و رهبری واحد داشتند و از علما پیروی می‌شد، این کودتا به ثمر نمی‌رسید و ملت ایران خسارت نمی‌دید و سال‌ها شاهد دخالت بیگانگان در کشور نبودیم.

خنجری اظهار کرد: افتخار ایران اسلامی به‌ویژه مردم ولایت‌مدار مازندران میزبانی امام‌زادگان به عنوان نمایندگان ائمه اطهار(ع) است و این توفیق حاصل شد که شهرستان نور میزبان مراسم بزرگداشت امامزادگان در امامزاده احمد و مختار در روستای کالج بود.

وی با گرامی‌داشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، بیان کرد: نظام جمهوری اسلامی این شهیدان را هیچگاه فراموش نمی‌کند، این شهدا در همه حوزه‌ها الگوهایی هستند که به مسؤولان در ادامه راه کمک می‌کنند و مسیر حرکت را نشان می‌دهند.

فرماندار نور تصریح کرد: هفته دولت فرصت مناسبی است تا کارنامه خدمات دولت به مردم معرفی و ارائه شود و مردم متوجه شوند با وجود محدودیت‌های اعتباری کارهای فراوانی صورت گرفت.

این مسؤول خواستار مشارکت همه دستگاه‌ها در اجرای برنامه‌های هفته دولت شد و افزود: مدیران با مشارکت جدی اقداماتی که در عرصه و حوزه فعالیت خود انجام دادند، اطلاع‌رسانی و به مردم گزارش کنند.

وی سرشماری نفوس و مسکن را از اقدامات مهم و حیاتی دانست و اظهار کرد: مشارکت جدی دستگاه‌ها در این امر ضروری است زیرا آمار و داده‌ها در برنامه‌ریزی اصل است.

فرماندار نور با اشاره به اینکه از سوم تا ۲۴ مهرماه سرشماری از طریق سامانه الکترونیک و اخذ کد رهگیری انجام و از ۲۴ ماموران برای تائید به درب منازل مراجعه می‌کنند، از مسؤولان خواست تا از ظرفیت رسانه‌ها در امر اطلاع‌رسانی استفاده کنند.