محمود صادقی با اشاره ه این که بیش از ۴۰ درصد مراجعات خارج از شهرستان بابل می باشد گفت: در ۵ ماهه اول سال ۹۵ بیش از ۱۸ هزار مراجعه کننده بستری، ۹۴ هزار مراجعه سرپایی در این مرکز صورت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری موج، رئیس بیمارستان آیت‌الله روحانی(ره) بابل در نشست با اصحاب رسانه اظهار کرد: پایدار شدن یک موفقیت و دستاورد یا یک اتفاق خوب منوط به این است که مبلغان و خبرگزاری‌ها در آن حوزه با انصاف و با اخلاق بنویسند چون نوشته آنها در تاریخ ثبت شده و مردم با نوشتار آنها برای آن مرکز قضاوت می‌کنند.
صادقی با اشاره به اهیمت و نقش رسانه در اطلاع‌رسانی، افزود: با افزایش آگاهی مردم در حوزه‌های مختلف جلوی بسیاری از بیماری‌ها و اتفاقات گرفته می شود.
رئیس بیمارستان آیت‌الله روحانی(ره) بابل تصریح کرد: وظیفه ما خدمت در حوزه سلامت است که طبق تعریف باید بیماران را درمان کنیم و در ارتقا سلامت جامعه گام برداشته و به حد مطلوب برسانیم، از وقوع بیماری‌ جلوگیری کنیم اما این مهم در عصر کنونی امکان‌پذیر نیست مگر اینکه از سوی رسانه‌های مکتوب و مجازی اطلاع‌رسانی لازم در حوزه پیشگیری صورت گیرد.
صادقی با اشاره ه این که بیش از ۴۰ درصد مراجعات خارج از شهرستان بابل می باشد گفت: در ۵ ماهه اول سال ۹۵ بیش از ۱۸ هزار مراجعه کننده بستری، ۹۴ هزار مراجعه سرپایی در این مرکز صورت گرفتهو همچنین تعداد جراحی قلب باز ۴۱۵، آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی ۲۱۵۰ مورد بوده است.
این مسوول خاطرنشان کرد: اتفاقی در جامعه رخ نمی‌دهد مگر اینکه فرهنگ‌‌سازی شود و فرهنگ‌سازی مگر با اطلاع‌رسانی ممکن نیست و نقش خبرنگاران در ارتقا و بهبود کیفیت بسیار تاثیرگذار است.
صادقی با اشاره به اینکه مسؤولان به کمک رسانه می‌توانند حرف خود را به مردم منتقل کنند، یادآور شد: بیمارستان آیت‌الله روحانی بابل حدود هزار و ۱۰۰ پرسنل درمانی و پشتیبانی و تعداد زیادی پزشک دارد که در مسیر خدمات‌رسانی به مردم بابل و استان گام برمی‌دارند.
وی اضافه کرد: مردم اربابان خدمت ما هستند نه مراجعه کنندگان و این افتخار برای ما کافی است که خدمات ما سلامت همشهریان را رقم می‌زند اگر چه در هر حوزه‌ای مشکلات و نقص‌هایی است اما تمام تلاش مسؤولان رفع این نواقص است.
رئیس بیمارستان آیت‌الله روحانی بابل ادامه داد: با آغوش باز پذیرای نقد و انتقاد سازنده برای بهبود و ارتقا خدمات‌دهی در این مرکز بوده تا به کمک پیشنهادات شما در راستای رفع کمبودها اقدام کنیم.
صادقی گفت: با توجه به تعداد بی‌شمار مراجعه کنندگان از استان برای دریافت نوبت، تمهیداتی اتخاذ شد که به شکل تلفنی، پیامکی و اینترنتی برای بخش‌های مختلف نوبت‌دهی انجام شود تا بیماران نیازی به مراجعه حضوری با توجه به بعد مسافتی نداشته باشند.
وی بیان داشت: برای نخستین‌بار به شکل آزمایشی این طرح در بخش آزمایشگاه بیمارستان آیت‌الله روحانی بابل بزودی اجرا می‌شود تا در صورت کسب نتایج مثبت آن را برای سایر بخش‌ها اجرایی کنیم.
این مسوول از افزایش تخت این مرکز خبر داد و افزود: با اجرای طرح تحول نظام سلامت ۷۰ تخت به بیمارستان آیت‌الله روحانی بابل اضافه شد.