۱۱ هزار نفر زوج جوان در استان لرستان پشت نوبت وام‌های ۱۰ میلیونی ازدواج هستند که انتظار ما این است که مدیران عامل این بانک‌ها در این زمینه جدیت بیشتری به خرج دهند.

به گزارش خبرگزاری موج از خرم‌آباد آیت‌الله سیداحمد میرعمادی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در جمع نمازگزاران خرم‌آبادی ضمن تبریک فرا رسیدن میلاد امام حسن مجتبی(ع) اظهار داشت: نیمه ماه مبارک رمضان سالروز میلاد کریم اهل بیت امام حسن مجتبی(ع) و روز اکرام و ایتام نامگذاری شده است.

وی با اشاره به اینکه ولادت امام حسن مجتبی علامت و شاخصی برای استمرار نبوت بود عنوان کرد: ولات امام حسن مجتبی سرآغازی برای انتصاب نبوت و امامت بود. از این رو خاندان نبوت با ولادت امام مجتبی خوشحال شدند.

امام جمعه خرم‌آباد به چند فضیلت امام حسن مجتبی از جمله بردباری، علم فراوان، عبادت و بندگی، بخشش، کریم اهل بیت و … اشاره کرد و گفت: در ماه مبارک رمضان باید بخشش فراموش نشود و دست فقرا و نیازمندان را بگیریم.

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: ولی ما باید تلاش کنیم که یتیمی را بر سر سفره خود ننشانیم تا مورد رحمت اهل بیت و خدای متعال قرار بگیریم زیرا در اسلام هیچ حسنه‌ای بالاتر از اسلام و ایتام وجود ندارد.

وی در ادامه به حقوق‌های چندصد میلیون تومانی افراد اشاره کرد و گفت: دریافت حقوق چندصد میلیون تومانی توسط یک نفر هوش و سخاوت را از انسان می‌گیرد و این زیبنده جامعه اسلامی نیست.

میرعمادی خاطرنشان کرد: امروز شاهد هستیم که مدیرعامل یک صندوقی در کشور ۵۷۰ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کند و ۳۰۰ میلیون تومان نیز تسهیلات ۴ درصدی گرفته است که اگر یک کارگر یک عمر کار و تلاش کند به اندازه حقوق یک ماه مدیرعامل این صندوق و یا مدیرعامل یک بانک نیست.

امام جمعه خرم‌آباد اظهار داشت: براساس آمارها و فیش‌هایی که این روزها بحثآنها داغ شده ۵ نفر از هیات مدیره یک صندوق در سطح کشور در یک سال گذشته ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان حقوق دریافت کرده‌اند. این در حالی است که امروز بانک‌ها برای پرداخت ۱۰ میلیون تومان وام ازدواج به زوج‌های جوان کوتاهی کرده‌اند.

میرعمادی عنوان کرد: ۱۱ هزار نفر زوج جوان در استان لرستان پشت نوبت وام‌های ۱۰ میلیونی ازدواج هستند که انتظار ما این است که مدیران عامل این بانک‌ها در این زمینه جدیت بیشتری به خرج دهند.

امام جمعه خرم‌آباد گفت: انتظار ما از دولت محترم در خصوص فیش‌های چندصد میلیون تومانی نظارت بیشتری کند مان گونه که رئیس‌جمهور محترم دستور داده این موضوع را بررسی کنند از این رو مردم نتیجه بررسی‌های ریاست جمهوری هستند.

وی با اشاره به اینکه جامعه اسلامی باید از این گونه موارد به دور باشد، اظهار داشت: جوان ما با ۱۰ میلیون تومان می‌تواند ازدواج و سر و سامان بگیرد از این رو تا بانک‌ها باید در این زمینه همکاری داشته باشند.

آیت‌الله میرعمادی به سن ازدواج در استان لرستان اشاره کرد و گفت: متاسفانه متوسط سن ازدواج در استان لرستان در پسرها ۲۸ و دختران ۲۴ سال رسیده است که این دردناک است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان در ادامه به حذف نام عربستان از لیست سیاه توسط سازمان بین‌الملل اشاره کرد و گفت: حذف نام عربستان از لیست سیاه رسوایی بزرگ آمریکا و سازمان بین‌المللی را به دنبال داشته است زیرا این در تاریخ سازمان ملل سابقه نداشته و به آل‌سعود طی ۱۶ ماه تجاوز به سرزمین یمن ۹ هزار انسان بی‌گناه را به شهادت برساند و اسم آن از لیست سیاه و ننگین کودک‌کشی حذف شود.

میرعمادی افزود: دبیرکل سازمان ملل اعلام می‌کند که عربستان ما را تهدید کرده و به همین خاطر آن را از لیست سیاه و ننگین کودک‌کشی حذف کرده‌ایم ولی سازمان ملل باید بداند نام آل‌سعود برای همیشه تاریخ در فهرست نام‌های سیاه و ننگین باقی خواهد ماند و این حرکت نشان داد که سازمان ملل ابزاری است در اختیار آمریکا.

وی به دولت بحرین نیز اشاره کرد و اظهار داشت: دولت بحرین طی چند روز گذشته دست به اقدامات غیرشرعی تعطیلی مساجد و نماز جماعت، دستگیری جمعی از مبلغان دینی و … کرده است که این نشان می‌دهد دولت بحرین نیز از آمریکا و آل‌سعود دستور می‌گیرد و باید بداند این گونه حرکات بحران بحرین را پیچیده‌تر می‌کند.

امام جمعه خرم‌آباد در ادامه به سخنان مقام معظم رهبری در کارگزاران و مسئولان نظام اشاره کرد و گفت: یکی از نکات مهم این صحبت‌ها تاکید فراوان مقام معظم رهبری بر اینکه ما دشمن داریم و دشمنی آمریکا و رژیم صهیونیستی بر سر موجودیت جمهوری اسلامی است.

وی افزود: مقام معظم رهبری در این دیدار فرمود که با استکبار جهانی از سر سازش و مذاکره نباید وارد شدو کسانی که دنبال وساطت سازش و مذاکره با آمریکا هستند سخت در اشتباه هستند زیرا امکان مذاکره با آمریکا در هیچ زمانی وجود ندارد.

میرعمادی اقتصاد مقاومتی مهم شمرد و گفت: اقتصاد ما باید از این وضعیت بیرون بیاید و دو مشکل عمده امروز استان لرستان رکود و بیکاری است. از این رو تنها راه‌‌حل این مشکل روی آوردن به اقتصاد مقاومتی و ظرفیت‌های درونی است.