رئیس هیأت فوتسال بروجرد گفت: این شهرستان کمتر از دو ماه آینده میزبان برگزاری مسابقات قهرمانی فوتسال کشور در رده سنی نوجوانان است.

سید کمال‎الدین حسینی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه این شهرستان اظهار کرد: با توجه به حضور دو تیم برتر از شهر یک از استان‎بهای کشور پیش بینی‎ها از حضور ۶۴ تیم در این دوره از مسابقات حکایت دارد.

وی ۳۰ مردادماه را زمان رسمی آغاز مسابقات فوتسال قهرمانی نوجوانان کشور به میزبانی بروجرد عنوان و خاطرنشان کرد: مسابقات به مدت ۱۰روز به طور همزمان در سه سالن ورزشی بروجرد برگزار می‎شود.

رئیس هیئت فوتسال بروجرد ادامه داد: چهار تیم برتر این دوره از مسابقات به لیگ برتر کشوری راه می‎یابند.

حسینی با اشاره به پذیرش میزبانی شهرستان بروجرد از بین ۸ گزینه میزبانی این دوره از مسابقات اضافه کرد: این میزبانی شرایط را برای شناسایی استعدادهای ورزشی ورزشکاران بروجردی و دعوت به اردوی تیم ملی فراهم می‎کند.

وی تاکید کرد: معرفی استعدادهای شهرستان بروجرد در رشته ورزشی فوتسال به جامعه ورزشی کشور می‎تواند، یکی از دستاوردهای مهم میزبانی این رشته در این دوره از مسابقات باشد.

رئیس هیئت فوتسال بروجرد در بخش دیگری از سخنان خود به تمرینات و آماده‎سازی تیم ۲۰ نفره فوتسال این شهرستان اشاره و اظهار کرد: در این راستا عصر امروز مسابقه دوستانه‎ای بین تیم منتخب بروجرد با تیمی از استان همدان برگزار می‎شود.

حسینی از آمادگی نسبی تیم منتخب بروجرد برای حضور در مسابقات قهرمانی فوتسال نوجوانان کشور خبر داد و افزود: میزبانی این شهرستان در برگزاری این دوره از رقابت‎ها سهم ۳۰ تا ۴۰ درصدی را در کمک به نمایش داشته‎های تیم منتخب بروجرد ایفا می‎کند.

وی به ابعاد گسترده عواید این میزبانی اشاره و تاکید کرد: معرفی داشته‎های شهرستان بروجرد در حوزه‎های گردشگری، فرهنگی، طبیعی، صنایع دستی و … نمونه‎هایی از این قبیل است که با برنامه‌ریزی‎های مدون می‎توان شرایط را برای استفاده بهینه در بخش‎های یاد شده در جریان میزبانی بروجرد در برگزاری مسابقات قهرمانی فوتسال نوجوانان کشور فراهم کرد.

رئیس هیأت فوتسال بروجرد بر ضرورت اطلاع‎رسانی در خصوص این میزبانی تاکید و عنوان کرد: رسانه‌ها می‎توانند، با انجام بهینه نقش اطلاع‎رسانی خود سهم قابل توجهی را در کمک به رونق ورزش این شهرستان خصوصا در رشته فوتسال ایفا کنند.