عارف امرایی: تاکنون ۱۲۲ سامانه ردیاب (GPS) بر ماشین‌آلات سبک و سنگین ناوگان راهداری استان نصب شده است.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، عارف امرایی معاون فنی و نظارت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان با اعلام این خبر، گفت: اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان از ۲۸۴دستگاه انواع ماشین‌آلات سبک و سنگین برخوردار است که از این تعداد ۲۳۱ دستگاه ماشین‌آلات راهداری، ۱۵ دستگاه مختص گشت عملیات، ۳۰دستگاه در حوزه گشت بازدید حریم راه و ۸ دستگاه نیز برای گشت‌های بازدید و نظارت اداره کل مورد استفاده قرار می‌گیرند.

امرایی با اشاره به طرح ساماندهی شرکت‌های امدادخودرو در استان، افزود: خوشبختانه با رویکرد مثبت مدیرکل از تابستان امسال طرح ساماندهی شرکت ها و فعالان  امداد خودروی موجود در استان کلید خورد که تاکنون اکثر فعالان این عرصه در قالب سه شرکت دارای مجوز ساماندهی شده و مابقی نیز در آینده نزدیک تعیین تکلیف خواهند شد.

وی با اشاره به استفاده از سیستم‌های هوشمند جاده‌ای در سطح راه‌های استان، گفت: در حالی که در پایان شش ماهه سال ۹۵ فقط ۱۱ دوربین کنترل سرعت در سطح راههای اصلی و شریانی لرستان وجود داشت از پاییز ۹۵ تاکنون ۳۱ سامانه جدید نصب شده که در بالا بردن ایمنی جاده و سفر نقش بسزایی دارد.

معاون فنی و نظارت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان از فعال بودن ۱۹ دوربین نظارت تصویری در سطح راه‌های استان خبر داد و گفت: تعداد دوربین‌های نظارت تصویری راه‌های استان نیز از ۵۲ دستگاه در پاییز ۹۵ به ۶۰ دستگاه در سال جاری افزایش یافته است.

وی گفت: علاوه بر این در یک سال گذشته یک سامانه توزین بار در حال حرکت (WIM) نیز در محور پلدختر - خرم آباد نصب شده که باعث تسهیل در روند نظارت بر خودروهای حمل بار و کنترل بارنامه به صورت برخط شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج