مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان گفت: امروز دولت تدبیر و امید در حال تقویت هر دو فرهنگ دینی و ملی است.

به گزارش خبرنگار موج از لرستان، حجت الاسلام حمیدرضا حنان عصر دوشنبه در همایش فرهنگی اجتماعی لرستان در محل سالن همایش های بوستان گفتگوی تهران با اشاره به اینکه نگاه دولت به فرهنگ یک نگاه توسعه ای است، اظهار داشت: دولت تدبیر و امید نگاه فرهنگی داشته و نگاهش به مقوله فرهنگ انحصاری نبوده بلکه نگاهی توسعه ای است.

وی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید هم به فرهنگ ملی و هم به فرهنگ دینی توجه دارد، عنوان کرد: تقابل دو فرهنگ ملی و دینی ممکن است آسیب زا باشد لذا امروز دولت در حال تقویت هر دو فرهنگ دینی و ملی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان با اشاره به اینکه لرستان سهم بزرگی در تقویت و شکل گیری دو فرهنگ ملی و دینی داشته است، بیان داشت: با علم و یقین می گویم که لرستان می تواند به عنوان قطب فرهنگی و هنری کشور محسوب شود.

حجت الاسلام حنان افزود: لرستان در حوزه های مختلف هنری و فرهنگی شخصیت های بزرگی دارد که در سطح ملی و فراملی حرف های زیادی برای گفتن دارند.

وی با تاکید بر اینکه هنرمندان لرستانی می توانند سهم بزرگی در تحقق بخشیدن به مقوله اقتصاد مقاومتی داشته باشند، تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی به معنای تقویت تولید داخلی است و تولیدات هنرمندان لرستانی تولیداتی داخلی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان سهم اقتصاد و فرهنگ را در تحقق بخشیدن به اقتصاد مقاومتی بسیار مهم دانست و گفت: صاحبان هنر این آمادگی را دارند که سهم خود را در اقتصاد به‌خوبی ایفا کنند.