رئیس دادگستری و دادستان عمومی و انقلاب جلفا از پاسگاه‌های مرزی این شهرستان بازدید کردند.

به گزارش خبرگزاری موج، در جهت نظارت بر روند امور پاسگاه‌های مرزی شهرستان جلفا، جلیل افلاکی رئیس دادگستری شهرستان جلفا و حجت الاسلام علیزاده دادستان عمومی و انقلاب جلفا در معیت سرهنگ طالبی فرمانده هنگ مرزی جلفا از پاسگاه های مرزی جلفا بازدید کردند.

مسئولان قضایی و مرزبانی پس از حضور در جوار مزار شهداء مرزبانی ۲۰ شهریور ۱۳۲۰ و قرائت فاتحه، از پاسگاههای مرزی پل آهنی، پاسگاه امیر ریاحی، پاسگاه مارازاد، پاسگاه احمد آباد، پاسگاه منجن آباد، برجک منجن آباد، پاسگاه علیزاده، پاسگاه سیه رود، پاسگاه آذری، ننم وای و جرجن بازدید کردند.

در این بازدید مسئولین قضایی شهرستان روند اجرای دستورات قضایی و اقدامات و فعالیتهای این مراجع را مورد بررسی و ارزیابی قرار داده و ضمن بررسی امکانات موجود این واحدها، نقاط قوت و ضعف آنها نیز مورد ارزیابی قرارگرفت.

مقامات قضایی همچنین در برخی از موارد علاوه بر ارشادات لازم، دستوراتی نیز در جهت بهبود روند اجرای قوانین و خدمت رسانی به مردم و ارتقاء سطح خدمات این نیرو در شهرستان صادر نمودند و مشکلات این واحدها نیز مورد بررسی قرار گرفت که مقرر گردید تدابیر لازم جهت رفع آنها صورت گیرد.

در این بازدید رئیس دادگستری شهرستان جلفا ضمن تشکر از زحمات کلیه عوامل مرزبانی، آنان را بازوی توانمند تشکیلات قضایی عنوان و گفت: وقتی خدمات تشکیلات قضایی در جامعه بروز و ظهور پیدا می کند که نیروی انتظامی و مرزبانی بتواند وظیفه خود را به نحو مطلوب انجام دهد؛ کشف جرائم، حفظ حریم مرزی، دستگیری مجرمین، ارسال مکاتبات و مراسلات قضایی و تقویت واحد ابلاغ اوراق قضایی و مهمتر از همه اقدامات پیشگیرانه در وقوع جرائم وظایف خطیری است که این نیرو را ممتاز می سازد و آنگاه مطلوب جامعه و مسئولین قرار می گیرد که در کمترین فرصت و کمال دقت و با رعایت و حفظ حقوق افراد جامعه باشد و مردم و مسئولین نیز اقتدار این نیرو را پشتوانه امنیت می دانند.

جلیل افلاکی با اشاره به موضوع مبارزه جدی با قاچاق کالاو ارز، اهتمام جدی این نیروها را در این خصوص متذکر شد و ضمن مطلوب ارزیابی کردن خدمات نیروهای مرزبانی جلفا از تلاشهای آنان مراتب رضایت و قدردانی خود را اعلام نمود.

همچنین سرهنگ طالبی فرمانده هنگ مرزی جلفا نیز ضمن تشکر از حضور رئیس دادگستری و دادستان عمومی و انقلاب جلفا از حضور در پاسگاه‌ها و ارشاد آنان در زمینه فعالیت‌های مربوطه با اشاره به سازنده بودن بازرسی‌ها که موجب رفع نواقص احتمالی و تقویت روحیه خدمت نیروها می گردد گفت: روابط حسنه و هماهنگی‌های لازم با مقامات قضایی ایجاد شده و تمام تلاش خود را جهت اجرای دستورات مسئولین قضایی شهرستان برابر مقررات و انجام وظایف محوله معمول خواهیم کرد.