وزیر دادگستری با بیان اینکه کشورهای خارجی باید پای برجام بمانند گفت: اینکه اسناد را امضا کنند و درروند نداریم و باید به تعهدات عمل کنند.

به گزارش خبرگزاری موج،حجت‌الاسلام مصطفی پورمحمدی عصر پنجشبه در مراسم یادواره ۳۵ شهید دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم و شهید روحانی در شهر پول بابیان اینکه ملت، رئیس جمهور، وزیر امور خارجه و مسئولان کشور در مذاکرات هسته‌ای مقاومت کرده‌اند و طرف مذاکره به امضای برجام پرداخته‌اند گفت: اینکه امضا بزنیم، در رویم نداریم و وقتی امضا کردند باید پایش بایستند.

وزیر دادگستری به برجام اشاره و تصریح کرد: قرار نیست آنان فقط سند امضا کنند و باید به آن عمل کنند، هرچند هنوز نتایج برجام در زندگی مردم مشهود نیست اما در همین چند ماه گذشته میزان فروش نفت ایران افزایش‌یافته است.

بازارهای نفتی را پس گرفتیم

وی با اظهار اینکه در چند ماه گذشته بازارهای نفتی را پس گرفته‌ایم، افزود: میزان صادرات غیرنفتی در چند ماه گذشته از میزان واردات پیشی گرفته است و میزان واردات در سال ۹۱ حدود ۱۲ میلیارد دلار رشد یافته بود اما سال قبل ۴۲ میلیارد دلار صادرات غیرنفتی و ۴۱ میلیارد دلار واردات داشته‌ایم.

وزیر دادگستری با اشاره به افزایش صادرات در چهار ماه گذشته عنوان کرد: ما ذره‌ذره منافع خود را پیگیری و دفاع خواهیم کرد و رمز موفقیت ملت سبب شده تا ایران به اولین کشور منطقه در تولیدات علمی تبدیل شود.

وی بابیان اینکه شهید و شهادت نشان می‌دهند که جامعه زنده و وفادار به‌حق و حقیقت است، عنوان کرد: شرکت در مجلس شهید و شهادت افتخاری برای همه است و این مسئله، رمز جاودانی همه ملت‌ها است.

وی عنوان کرد: انسان‌ها می‌میرند و تصویر و خاطرشان محو می‌شود اما انسانی که درراه خداوند شهید می‌شود، جاودانه خواهد ماند زیرا سنت رمز هستی را بر این دانست که بدی‌های نیست و خاک می‌شود ولی آنچه باید خداوند پیوند خورده ماندگار می‌شود.

ایران اسلامی زنده و تاریخ ساز است

حجت‌الاسلام پورمحمدی، با اظهار اینکه شهدا محو نمی‌شوند و ماندگار هستند افزود: به تعبیر شهید بهشتی، راست‌قامتان ماندگار می‌شوند و جامعه شهیدپرور و جامعه‌ای که دنبال‌رو شهدا است، ماندگار وزنده و تاریخ‌ساز است.

وزیر دادگستری ادامه داد: امروز به برکت شهدا نه‌تنها مملکت را حفظ کردیم بلکه از مرزهای انسانیت و اسلامی دفاع می‌کنیم و جبهه بزرگ برابر استکبار گشودیم و استکبار را زمین‌گیر کرده‌ایم.

وی با تأکید بر اینکه جامعه شهیدپرور ایران، عزیز است تصریح کرد: هرکه باخدا شد عزیز می‌شود و عزت جامعه اسلامی به برکت شهدا است، قدرت جامعه اسلامی ناشی از خون شهدا و ایستادگی و مقاومت ملت اسلامی است و راه آنان ادامه خواهد داشت و ما نیز درراه شهدا ثابت‌قدم خواهیم بود.

حجت‌الاسلام پورمحمدی تصریح کرد: اگر مقام معظم رهبری می‌فرمایند که «ما مقتدریم» ناشی از ایثارگری‌های جامعه است و اگر در مذاکرات هسته‌ای موفق شدیم، تجلی قدرت ملت و اقتدار شهیدان است.

وی داعش را گروهی خبیثدانست و گفت: ملت ما همچنان آماج حمله‌های دشمنان است و چند روز پیش یک گروه انتخابی در کرمانشاه متلاشی‌شده است و هدف اصلی داعش، وهابیت و غیره ایران اسلامی است.

وزیر دادگستری با اشاره به توطئه های دشمنان علیه نظام اسلامی یادآور شد: هدف این توطئه‌ها نابودی جمهوری اسلامی است ولی امنیت موجود در کشور نشان می‌دهد که ملت ایران متحد و منسجم هستند.

حجت‌الاسلام پورمحمدی با عنوان اینکه دشمنان بدترین تحریم‌ها را علیه ایران اسلامی به کار گرفته‌اند افزود: اینکه تحریم‌های دشمنان دیگر اثر ندارد و ملت محکم‌تر و استوارتر می‌ایستد به‌ناچار پای میز مذاکره می‌آیند.

حجت‌الاسلام پورمحمدی با عنوان اینکه ملتی که برای خدا تلاش کند، دشمنانش به جان هم خواهند افتاد گفت: تنها راه اقتدار ملت اتحاد و همدلی است و اکنون ملت ایران در کشور، سیاست و امنیت تأثیرگذار و تعیین‌کننده است.