سفیر آفریقای جنوبی در ایران گفت: دو کشور ایران و ارمنستان باید در راستای توسعه همکاری‌ها باید توانمندی‌های خود را به اشتراک گذاشته و اقدامات مشترک انجام دهند.

به گزارش خبرگزاری موج، ویلیام مکس‌ فلمن‌ وایتد سفیر آفریقای جنوبی در ایران و جمعی از مدیران بعد از ظهر امروز از شرکت سکویا پارس شهرک صنعتی کاسپین از شرکت‌های تولیدکننده صنایع چوبی بازدید کردند.

ویلیام مکس‌ فلمن‌ وایتد سفیر آفریقای جنوبی در ایران در حاشیه این بازدید در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: خوشبختانه کشور آفریقای جنوبی در زمینه تولید محصولات چوبی بازار رقابتی و پیشرفته مطلوبی داشته که این ظرفیت می‌تواند بستری مناسب برای همکاری دو کشور باشد.

وی بیان کرد: سرمایه‌گذاری بین دو کشور ایران و آفریقای جنوبی باید دوطرفه باشد چراکه کشور آفریقای جنوبی نیز به دنبال صنعتی شدن و توسعه این عرصه است.

سفیر آفریقای جنوبی در ایران تصریح کرد: در اجرای پروژه‌های عمرانی باید به کارگیری نیروهای توانمند و توسعه اشتغالزایی در دستور کار قرار گیرد.

وایتد با اشاره به اهمیت ارتقاء توانمندی‌ها در دو کشور ایران و ارمنستان خاطرنشان کرد: دو کشور ایران و ارمنستان باید در راستای توسعه همکاری‌ها باید توانمندی‌های خود را به اشتراک گذاشته و اقدامات مشترک انجام دهند.

وی ادامه داد: کشور آفریقای جنوبی در زمینه کارهای ساختمانی استعدادها و‌ ظرفیت‌های خوبی داشته و امکان همکاری با کشور ایران و‌ استان قزوین در این زمینه وجود دارد.

سفیر آفریقای جنوبی در ایران گفت: کشور آفریقای جنوبی آمادگی لازم برای توسعه همکاری‌ها با کشور ایران و استان قزوین در زمینه‌های مختلف اقتصادی و صنعتی دارد.