مدیر‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌عامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور با اشاره به رشد ۲۰۸ درصدی بودجه این شرکت در سال جاری گفت: امسال نسبت به سه سال گذشته از لحاظ بودجه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای رشد قابل توجهی داشته‌ایم.

به گزارش خبرگزاری موج، مصطفی مدبر در نشست مطبوعاتی که صبح امروز(سه‌شنبه) در محل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور برگزار شد، با تبریک به قهرمانی کشتی آزاد در ر‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌قا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌بت‌های جا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌م جها‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌نی آمریکا و راهیابی تیم ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ملی والیبال ایران به المپیک ریو، افزود: امسال اعتبارات خوبی را نسبت به سه سال گذشته داشتیم. هر چند این اعتبارات را هنوز کافی نمی دانیم و فکر می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنم شانه بودجه ورزش کشور از ابتدا کوچک دیده شده است. امیدوارم که با همین روند در سال‌های آینده شاهد رشد بودجه ورزش کشور باشیم.

مدبر افزود: در سال ۹۳،۱۷۰ میلیارد تومان برای شرکت در نظر گرفته شده بود که تنها ۱۳۰ میلیارد آن محقق شد. همچنین در سال ۹۴،۲۰۵ میلیارد تومان بودجه پیش‌بینی کرده بودیم که تنها ۱۲۴ میلیارد آن محقق شد و توانستیم پروژه‌‌ هایی که در دست احداثداشتیم به بهره‌برداری برسانیم. در سال ۹۴ با توجه به تنگناهایی که در بودجه ورزش کشور وجود داشت شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور دچار چنین تنگناهایی بود و برای همین بسیاری از پروژه‌‌ های ما از جمله نقش جهان اصفهان دچار یک وقفه کوتاه دو ماهه شد.

وی خاطر‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌نشان کرد: در سال ۹۵ بودجه پیش‌بینی شده برای شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور ۳۸۶ میلیارد تومان است که امیدوارم کل بودجه تا پایان سال تخصیص داده شود تا بتوانیم پروژه‌‌‌های زیادی را به بهره‌برداری برسانیم. در سال ۹۵ توزیع بودجه با توجه به تاکیدات وزیر ورزش و جوانان و کاملا کارشناسی و عادلانه خواهد بود تا بتوانیم روند اجرایی پروژه‌‌‌های خود را به خوبی پیش ببریم. ضمن این که هفته‌ای یک جلسه با وزیر ورزش و جوانان جلسه داریم تا بتوانیم پروژه‌‌‌هایی که تقریبا ۱۷ یا ۱۸ سال به صورت نیم تمام باقی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ مانده اند نسبت به آنهایی که تقریبا یک سال از بهره‌برداری آنها باقی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ مانده است را بررسی کنیم و کار را زودتر به پایان برسانیم. ما سعی می‌کنیم در این زمینه آمایش ورزش را مدنظر قرار دهیم. وزیر ورزش و جوانان آیتم های خوبی را برای ما در خصوص تقسیم و توزیع اعتبارات در سال ۹۵ ترسیم کرده است تا توزیع بودجه منطقی، عادلانه و به خوبی صورت بگیرد. امیدوارم که با پارامترهایی که وزیر ورزش و جوانان در نظر دارد عادلانه‌ترین و کاربردی‌ترین بودجه را برای اجرای پروژه‌‌‌های خود توزیع کنیم.

مدبر در ادامه صحبت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های خود خاطر‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ نشان کرد: در صورت تخصیص بودجه در سال ۹۵،۵۴ پروژه‌‌ تا پایان سال افتتاح خواهیم کرد که ۵۴ پروژه‌‌ شامل استادیوم ۷۵ هزار نفر نقش جهان، سه استادیوم ۱۵ هزار نفری در شهرستان‌های بوشهر، بیرجند و بجنورد، ۱۴ استادیوم پنج هزار نفری، سه سالن د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌و‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌و‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌مید‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌نی، دو پیست دوچرخه‌سواری، سالن شش هزار نفری سنندج و… است که اجرای این پروژه‌‌‌ها در صورت تخصیص کل بودجه برای شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور امکان پذیر است.

مدبر خاطر‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌نشان کرد: اولویت اصلی شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور در سال جاری طبق تاکیداتی که دکتر گودرزی داشته‌اند، اتمام " نقش جهان " اصفهان، صندلی گذاری استادیوم یکصد هزار نفری آزادی قبل از شروع مرحله مقدماتی ر‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌قا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌بت‌های جا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌م جها‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌نی فو‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تبا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ل و تکمیل زمین چمن یادگار امام(ره) است. که البته ما اتمام پروژه‌‌‌های نیمه تمام امسال را بیشتر در استان تهران مستقر خواهیم کرد و بودجه زیادی را برای این منظور مد نظر قرار داده‌ایم. همچنین تکمیل ساختمان فدراسیون‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها که در جنب وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک است، از دیگر بر‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌نامه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های است که امسال به دنبال اجرای این برنامه‌ها هستیم.

مدیر‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌عامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور در ادامه در‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ رابطه با وضعیت نقش جهان اصفهان، توضیح داد: تمام اصلاحات کار انجام شده است و تنها در ضلع شمالی محل‌هایی وجود دارد که هنوز ناتمام مانده است. قرار بود این کارها در سال گذشته تا اسفند ماه به پایان برسد، اما متاسفانه به دلیل عدم تخصیص بودجه تا پایان سال سبب شد تا با یک رکود دو ماهه برای اتمام این پروژه‌‌ مواجه شویم.

مدبر افزود: تمام سعی ما بر این است تا عقب ماندگی دو ماه گذشته را جبران کنیم و البته در این زمینه استانداری اصفهان نیز در خصوص تخصیص بودجه قول‌هایی را به ما داده بود که این قول‌ها عملیاتی نشد. ما از هفت میلیارد تومان در نظر گرفته شده برای اتمام این پروژه، ۳.۵ میلیارد از بودجه اختصاص داده شد و متاسفانه ۳.۵ میلیارد را نتوانستیم دریافت کنیم و همین باعثشد یک رکود در اتمام پروژه‌‌ داشته باشیم. ضمن این که در اجرای پروژه‌‌ نیز شرکت فولاد همکاری بسیار خوبی با ما داشت و علی‌‌‌رغم قول‌هایی که به ما داده بود به تعهدات خود بر خلاف استانداری عمل کرد. در حال‌‌‌‌‌‌‌‌‌ حاضر در سازه‌های بیرونی کار را با سرعت پیش بردیم و زمین چمن و رختکن‌ها آماده بهره‌برداری است. همچنین در بخش سرویس‌های بهداشتی نیز سعی کردیم که نگاه قابل قبولی در این خصوص داشته باشیم. اگر روند به این گونه پیش برود و با همین کیفیت کار ا‌‌‌‌‌د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌مه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ داشته باشد قطعا برای بازی‌های لیگ فصل آینده این پروژه‌‌ آماده بهره‌برداری خواهد بود و ظرف دو ماه آینده کار را به اتمام خواهیم رساند.

مدیر‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌عامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور در ادامه صحبت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های خود ا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌فزود‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌: شرکت فولاد در سال ۹۴ برای اتمام این پروژه‌‌ ۱۴۳ میلیارد تومان پرداخت کرد و امسال نیز شرکت فولاد ۱۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان پرداخت کرده و شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور نیز ۱۶ میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته است و برای اتمام کل پروژه‌‌ ۲۷ میلیارد تومان بودجه نیاز داریم. البته شرکت فولاد امسال چهار میلیارد تومان نیز برای اتمام این پروژه‌‌ به شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور کمک کرده است.

مدبر در‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ رابطه با صندلی گذاری استادیوم آزادی و اتمام این پروژه‌‌ تا شروع مرحله مقدماتی جا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌م جها‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌نی فو‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تبا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ل، عنوان کرد: برنامه شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور بر این مبنا است که هر‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ چه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ سریع‌تر صندلی گذاری استادیوم آزادی تا شروع مرحله مقدماتی جا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌م جها‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌نی به اتمام برسد. البته ۴۲ هزار صندلی در پایین استادیوم آزادی داریم که قابل استفاده است، ولی هنوز صندلی‌های بالا به اتمام نرسیده است و در دستور کار قرار دارد. ضمن این که در سال گذشته بازسازی کل مجموعه ورزشی آزادی که ۵۴ سال از افتتاح آن می گذرد، در دستور کار قرار گرفت، زیرا این استادیوم در حین نگهداری نیاز به بازسازی جدی دارد که در این خصوص ۱۶۰ میلیارد تومان برای دو سال ۹۵ – ۹۶ از سوی دولت بودجه در نظر گرفته شده است که هنوز این بودجه اختصاص داده نشده است.

وی افزود: بخشی از این بازسازی مربوط به صندلی‌گذاری استادیوم آزادی است که طبق تاکیدات دکتر گودرزی به منظور آماده‌سازی تا شروع مرحله مقدماتی جا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌م جها‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌نی فو‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تبا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ل در خارج از طرح قرار گرفته است و شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور در تلاش است تا هر‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ چه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ سریع‌تر مرحله صندلی گذاری را ظرف دو ماه آینده به اتمام برساند.

وی یکی از مشکلات اصلی صندلی‌ها را رنگ پریدگی آنها عنوان کرد و خاطر‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ نشان کرد: در این خصوص شرکت‌های داخلی نتوانستند در اجرای پروژه‌‌ کمک شایانی به ما کنند و ما از شرکت‌های آلمانی و فرانسوی کمک گرفتیم، ولی با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری که اشاره به اقتصاد مقاومتی داشتند و استفاده از پتانسیل‌‌‌‌‌‌‌های داخلی سعی کردیم که در این رابطه تنها از تولیدات داخلی خود بهره ببریم و با بر طرف کردن رنگ پریدگی صندلی‌ها آنها را به استانداردها نزدیک کنیم. همچنین برنده مناقصه نیز مشخص شده است و برای تکمیل پروژه‌‌ تقریبا دو میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته شده است. هدف ما بر این است تا صندلی‌های استادیوم آزادی را به اولین بازی مرحله مقدماتی جا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌م جها‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌نی فو‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تبا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ل که شهریور ماه با قطر خواهد بود برسانیم. ضمن این که تلاش شده که رنگ صندلی های بالا نیز از نظر کیفیت و طرح تقریبا مثل صندلی‌های طبقه پایین باشد.

مدیر‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌عامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور، ا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ضافه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ کرد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌: در خصوص نحوه شماره گذاری‌های صندلی هر چند که این مساله از وظایف این شرکت نیست و به سازمان لیگ باز می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گردد سعی کرده‌ایم در این خصوص نیز همزمان با طرح صندلی گذاری شماره‌های صندلی‌ها را نیز بر روی آنها حک کنیم.

وی ا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌مه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ داد: زمین چمن آزادی نیز در حال هوا دهی است، اگر چه این زمین به دلیل بازی تیم ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ملی فو‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تبا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ل ایران با قرقیزستان بازسازی آن متوقف شده بود. در حال‌‌‌‌‌‌‌‌‌ حاضر مرحله هوا دهی آن را آغاز کرده‌ایم.

مدبر توضیح داد: تقریبا ۶۵ میلیارد برای نقش جهان اصفهان هزینه شده است که در سال‌های ۹۲،۹۳ – ۹۴،۲۰ میلیارد تومان هزینه کرده‌ایم. ۲۰ میلیارد برای سال ۹۳ و ۹۴ بوده است و ۴۰ میلیارد تومان برای سال‌های قبل آن بوده است. ما زمانی که این پروژه‌‌ را دریافت کردیم کاملا پروژه‌‌ عقب گرد داشت و با وسواس بسیار زیادی مجددا کار را از ابتدا آغاز کردیم. بسیاری از پروژه‌‌‌های ما به دلیل عدم تخصیص بودجه متوقف شده بود که البته بسیاری از پروژه‌‌‌ها همانند پروژه‌‌ جانبازان چون از پیشرفت زیادی برخوردار نبود، متوقف شد. ما برای اتمام پروژه‌‌ های خود بالغ بر دو هزار میلیارد تومان پول لازم داریم.

مدیر‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌عامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور در ادامه این نشست در خصوص استفاده دو باشگاه استقلال و پر‌‌‌‌سپولیس از زمین شماره دو گفت: اگر نیاز باشد و اگر این دو تیم اعلام آمادگی کنند زمین شماره دو آزادی طبق قرارداد سالیانه در اختیار این دو باشگاه گذاشته خواهد شد. البته ورزشگاه دیهیم و اسلامشهر نیز آماده بهره‌برداری است که ما به دنبال آن هستیم تا از زمین چمن این ورزشگاه نیز برای فو‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تبا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ل استفاده کنیم.

او در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران که آیا در‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ رابطه با انتقاداتی که کارلوس کی‌‌‌‌‌‌روش در خصوص نداشتن زمین چمن داشته است، پاسخ خاصی دارید یا خیر، پاسخ داد: ما نباید پاسخگوی کی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌روش باشیم، ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بلکه در این زمینه فدراسیون فو‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تبا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ل باید پاسخگو باشد.

مدیر‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌عامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور با اشاره به این که زمین چمن یادگار امام(ره) شرایط نامطلوبی داشت، خاطر‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ نشان کرد: یکی از مشکلات زمین چمن یادگار امام(ره) عدم گرمایش خوب از کف زمین بود و همین مشکلات زیادی برای بازیکنان ایجاد کرده بود. این مساله در دستور کار قرار گرفته است و سعی داریم قبل از شروع لیگ شانزدهم این مشکل را برطرف کنیم. در حال‌‌‌‌‌‌‌‌‌ حاضر ۵۰ سانتی‌متر از خاک این زمین را برداشت کرده‌ایم و خاکبرداری مجدد انجام داده‌ایم. بنا داریم زمین چمن یادگار امام(ره) را به صورت رولی انجام دهیم تا قبل از شروع فصل به اتمام برسانیم. البته تصور می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنم در دو تا سه بازی اول این زمین چمن آماده نباشد، اما برای بازی‌های آینده این زمین چمن به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر این که شنیده می‌‌‌‌‌‌‌شود ساخت و سازهای در اماکن مجموعه ورزشی انقلاب به صورت مجموعه تجاری انجام می‌‌‌‌‌‌‌شود آیا شرکت توسعه در این زمینه نظارتی دارد یا خیر، توضیح داد: مجموعه ورزشی انقلاب یک مجموعه قهرمانی نیست و بیشتر در بعد همگانی، تفریحی و فرهنگی خلاصه شده است. بر خلاف آزادی که یک مجموعه قهرمانی و سپس همگانی است این مجموعه به این شکل تعریف نشده است. البته مراکز تجاری و رفاهی در این مجموعه حداکثر دو درصد از کل مجموعه را در بر خواهد گرفت و ما بنا داریم با احداثاین مراکز تجاری درآمدزایی کنیم. همان طور که در حال‌‌‌‌‌‌‌‌‌ حاضر در کنار زمین گلف، آکادمی مجهزی در حال ساخت است و روبروی آن مراکز تجاری در حال ساخت است.

مدبر با اشاره به ورزشگاه شیرودی اظهار کرد: ‌ ما همچنین پیگیر ساخت مراکز تجاری در مجموعه شیرودی هستیم و این موضوع هنوز منتفی نشده است زیرا معتقدیم بافت ورزشگاه شیرودی فرسوده است و قابل بهره‌برداری نیست. از تاسیس شیرودی ۷۳ سال می‌گذرد و دیگر نمی‌توان این ورزشگاه را به بهره‌برداری لازم برسانیم بنا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌بر‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌این به دنبال بازسازی آن هستیم تا تاسیساتی سه برابر وضع موجود در این مجموعه ایجاد کنیم. البته در این بازسازی به زمین فو‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تبا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ل، استخر مجموعه شیرودی کاری نداریم و تخریب نخواهند شد، ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بلکه حداکثر ۲۰ درصد از فضای این مجموعه برای ساخت مراکز تجاری پیش‌بینی شده است تا از محل درآمدهای آن برای اتمام پروژه‌‌ استفاده کنیم. ما برای بازسازی شیرودی نمی‌توانیم منتظر بودجه دولت بمانیم. ضمن این که طرح‌های دیگری نیز برای شیرودی در نظر گرفته‌ایم. ایجاد پارکینگ، مرکز همایش‌ها و همچنین مسجد ازاین طرح‌هاست که این طرح‌ها در آینده در مجموعه ورزشگاه شیرودی به مرحله اجرا گذاشته خواهد شد.

مدیر‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌عامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور در‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ رابطه با پروژه‌‌ تجمیع کلیه فدراسیون‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها در سئول، خاطر‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ نشان کرد: برای این که بتوانیم هماهنگی و ارتباط خوبی را بین فدراسیون‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها، وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک ایجاد کنیم، بنا داریم این پروژه‌‌ را هر‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ چه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ سریع‌تر به مرحله اجرا قرار دهیم. سال گذشته گودبرداری این پروژه‌‌ صورت گرفته است و امسال با توجه به بودجه در نظر گرفته شده مناقصه سازه را برگزار کردیم و برنده آن نیز مشخص شده است. بنا داریم در ظرف هشت ماه آینده بتوانیم این سازه را به اجرا در آوریم تا کلیه فدراسیون‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها را در یک مکان قرار دهیم. حتی در‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ رابطه با فدراسیون فو‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تبا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ل نیز این مساله پیش‌بینی شده است و دفتری برای این منظور کوچک‌تر از جای قبلی خود در این پروژه‌‌ پیش‌بینی شده است.

مدبر همچنین در مورد مجموعه نوروز آباد نیز، تصریح کرد: فدراسیون سوارکاری نیز می‌تواند از اماکن ما استفاده کند، اما این که بخواهد خلاف قانون عمل کند و به طور مستقیم با بخش خصوصی قرارداد ببندد از نظر ما خلاف قانون است و روند درستی نیست. " نوروز آباد " به لحاظ استاندارد مکان استانداردی است، ولی این که بخواهند خود وارد بخش خصوصی شوند از نظر ما درست نیست و باید برای قرارداد بخش خصوصی حتما این کار از کانال شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور صورت بگیرد. حتی قرارداد فدراسیون فو‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تبا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ل در تبلیغات نیز خلاف قانون است. در قانون چنین کاری پیش‌بینی نشده است.

مدیر‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌عامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور در پایان، بیا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ کرد: نوروز آباد را به صورت یک ساله ۲۷۰ میلیون تومان به بخش‌هایی که نیاز داشته باشند اجاره می‌دهیم و بخش‌هایی که نیاز نداشته باشند را به صورت اجاره‌ای در اختیار بخش خصوصی قرار می‌دهیم.