روزنامه اقتصاد روسیه به نقل از یک منبع رسمی فدراسیون فوتبال این کشور اعلام کرد که با تصمیم این نهاد ملی پوش ایرانی باید به تمرینات تیم روبین کازان بازگردد.

به گزارش خبرگزاری موج، جلسه ویژه بررسی وضعیت شکایت دو باشگاه روبین کازان و روستوف برای در اختیار داشتن سردار آزمون چهارشنبه گذشته در محل فدراسیون فوتبال روسیه برگزار شد.

آیران، نویسنده مطرح روزنامه اقتصاد روسیه در این باره با انتشار خبری به نقل از یک منبع معتبر درون فدراسیون فوتبال روسیه نوشت: کمیته بازیکنان فدراسیون فوتبال روسیه ثبت قرارداد سردار آزمون، ملی پوش ایرانی در فهرست فصل جدید تیم روستوف را رد کرده است. اعضای این کمیته امروز(جمعه) جلسه ویژه‌ای در محل فدراسیون فوتبال روسیه واقع در خیابان فولک مسکو تشکیل دادند و تصمیم نهایی خود را اتخاذ کردند. این روزنامه روسی در ادامه این خبر آورده است: باشگاه روستوف دو هفته پیش سعی در ثبت نام سردار آزمون در فهرست فصل جدید تیمش را داشت، اما فدراسیون فوتبال روسیه مانع این کار شد و هم اکنون نیز نتیجه نهایی پرونده این بازیکن ایرانی مشخص است. آیرات، نویسنده این خبر که اخبار پیشین سردار آزمون نیز توسط او در روزنامه اقتصاد روسیه منتشر شده است در خاتمه نوشت: طبق تصمیم جدید فدراسیون فوتبال روسیه سردار آزمون، بازیکن تیم روبین کازان محسوب می‌شود. این در حالی است که چند روز پیش وکلای باشگاه روستوف با توجه به قرارداد قرضی سال گذشته سردار با این باشگاه و بندی که به او اجازه می داد این فصل با پرداخت ۲٫۵ میلیون یورو از روبین کازان جدا شود شکایت خود را به فیفا مطرح کردند که در نهایت رای فیفا تکلیف مهاجم ایرانی را مشخص می‌کند. سردار آزمون یک فصل دیگر با باشگاه روبین کازان روسیه قرارداد رسمی دارد و پس از چند جلسه شرکت در دور جدید تمرینات این تیم به ایران بازگشت و سپس به اردوی تیم روستوف در اتریش حاضر شد. میخائیل پروکوپتس، وکیل مطرح ورزشی روسیه و مشاور حقوقی قربان بردیف در ۱۰ سال اخیر سه روز قبل در گفت و گو با روزنامه اقتصاد روسیه تاکید کرده بود که آزمون با توجه به اینکه یک بازیکن خارجی است قطعا رای صادره فدراسیون فوتبال روسیه را تمکین نمی کند و از طریق فیفا احقاق حق خواهد کرد و امید زیادی دارند با توجه به موارد قانونی قرارداد سردار در روستوف بماند.