در حالی که مسوولان نفت تهران سرگرم واگذاری این باشگاه هستند، سایر باشگاه‌های لیگ برتر به راحتی بازیکنان با کیفیت این تیم را جذب می‌کنند و این پایانی بر چند سال حضور قدرتمند نفت در فوتبال ایران است.

به گزارش خبرگزاری موج، پس از اتمام لیگ برتر فوتبال ایران اکثر تیم‌ها بیکار ننشستند و خیلی زود تکاپوی خود برای جذب بازیکنان مد نظرشان را آغاز کردند اما قصه نفت متفاوت بود.

در طول لیگ پانزدهم نفت با مشکلات عدیده‌ای مواجه بود که همه آن‌ها ریشه در بی‌پولی داشت اما بازیکنان این تیم دندان روی جگر گذاشتند تا فصل به پایان برسد و هر کدام به سمتی بروند. در همین زمان مسئولان نفت تصمیم به واگذاری این تیم گرفتند؛ اتفاقی که در خیلی از کشورهای دنیا رخ می‌دهد و فقط سهام تیم واگذار می‌شود.

این روزها نفت سرگرم واگذاری است و کمتر کسی در این باشگاه به بازیکنان و کادر فنی این تیم توجه می‌کند و همین موضوع بازار خوبی را برای تیم دیگر به وجود آورده است و به راحتی بازیکنان عمدتا با کیفیت این تیم را شکار می‌کنند.

با طولانی شدن پروسه واگذاری نفت به بخش خصوصی بازیکنان این تیم هم یکی یکی با تیم‌های جدید مذاکره کردند و با توجه به قانون نقل و انتقالات مبنی بر اینکه اگر ۳۰ درصداز مبلغ قرارداد بازیکنی پرداخت نشود می‌توانند به صورت یک طرفه قرارداد خود را فسخ کنند با تیم‌های جدید قرارداد بستند.

از بین بازیکنان فصل گذشته نفت علیرضا بیرانوند، سید جلال حسینی، وحید امیری، سعید لطفی به صورت قطعی از این باشگاه جدا شده‌اند و البته بازیکنان دیگری مانند ایمان مبعلی، ارسلان مطهری، مهدی شیری، سیامک کوروشی، وحید شیخ ویسی و… هم احتمالا از نفت می‌روند.

علاوه بر بازیکنان نفت سرمربی این تیم هم به استقلال رفته و عملا تا چند روز دیگر هیچ بازیکن یا مربی را در این باشگاه نخواهیم دید. فقط در ساختمان فعلی این باشگاه چند مدیر در حال رایزنی برای واگذاری سهام هستند تا بدهی فصل گذشته باشگاه را صاف کنند.

شاید تیم‌هایی مانند پاس فقط به شهرهای دیگر منتقل شده‌اند اما نفت در حال نابودی است؛ تیمی که در چند سال گذشته بازیکنان زیادی را تحویل فوتبال ایران داده بود که چند تن از آن‌ها هم این روزها در تیم ملی به میدان می‌روند. خیلی طول می‌کشد تا تیم بابرنامه‌ای مانند نفت در فوتبال ایران به وجود بیاید. با این اتفاقات فقط نفت در حال سوختن است و کسی هم دلش برای این تیم نمی‌سوزد.

مشخص نیست پس از واگذاری نفت تیمی که سهام این باشگاه را خریده بتواند از امتیازش دفاع کند و فقط یک تیم در این بلبشو نابود می‌شود.