مهاجم تیم ملی فرانسه می‌توانست برای تیم ملی پرتغال به میدان برود.

به گزارش خبرگزاری موج، آنتوان گریزمان یکی از بهترین‌های تیم ملی فرانسه در یورو ۲۰۱۶ بوده است. مهاجم اتلتیکو مادرید اکنون با ۶ گل برترین گلزن تورنمنت است و یکی از گزینه‌های اصلی در باز کردن دروازه پرتغال در فینال یورو است. با وجود این اگر خانواده‌اش سرنوشت متفاوتی داشتند، گریزمان می‌توانست یکشنبه شب در دیدار نهایی یورو با پیراهن پرتغال به میدان برود. این موضوع به پدربزرگ گریزمان مربوط می‌شود چون او در پرتغال به دنیا آمده است.

آمارو لوپس، پدر ایزابل(مادر گریزمان) است. ایزابل تنها دختر خانواده، در فرانسه متولد شده است. آمارو در گذشته برای پاکوس فرریرا، یکی از تیم‌های باشگاهی پرتغال بازی می‌کرد. پدربزرگ آنتوان از سال ۱۹۴۹ تا ۱۹۵۷ در این تیم حضور داشت اما در پایان فوتبالش همچون دیگر پرتغالی‌ها مجبور شد به فرانسه مهاجرت کند. او به ماکون رفت و حرفه دیگری را انتخاب کرد.

چه کسی می‌داند، شاید اگر آمارو تصمیم به مهاجرت نمی‌گرفت، پسری در پرتغال به نام «آنتوان لوپس» به دنیا می‌آمد که با حضور رونالدو، خط حمله ترسناکی را در تیم ملی پرتغال به‌وجود می‌آوردند. اما او لوپس نیست بلکه گریزمان است و امید تیم میزبان در بازی فینال به شمار می‌رود. گریزمان برای پرتغالی که ممکن بود وطنش باشد، خطرناک‌ترین بازیکن دیدار نهایی محسوب می‌شود.