رئیس پیشین اتحادیه فوتبال اروپا با وجود محرومیت چهار ساله‌اش از انجام فعالیت‌های مرتبط با فوتبال، می‌تواند مهمترین تورنمنت قاره سبز را از نزدیک تماشا کند.

به گزارش خبرگزاری موج، میشل پلاتینی، رئیس پیشین یوفا که چند پیش دادگاه عالی ورزش هم اعلام کرد او باید چهار سال از انجام تمامی فعالیت‌های مرتبط با فوتبال محروم باشد، اجازه خواهد داشت تا بازی‌های یورو ۲۰۱۶ که در کشورش فرانسه برگزار می‌شود را از نزدیک تماشا کند به شرط آنکه حضورش در ورزشگاه‌ها جنبه رسمی نداشته و به نمایندگی از هیچ نهاد یا سازمانی نباشد.

تئودور تئودوریدیس، دبیرکل موقت یوفا در این خصوص در یک کنفرانس خبری اظهار داشت: ما نامه‌ای از سوی فیفا دریافت کرده‌ایم که به ما می‌گوید میشل می‌تواند به عنوان یک شخص حقیقی و نه یک شخص حقوقی که وابسته و نماینده نهاد رسمی باشد، بازی‌های یورو را در داخل ورزشگاه‌ها تماشا کند. تئودوریدیس درباره این موضوع که آیا کمیته اجرایی یوفا از پلاتینی برای شرکت در مراسم افتتاحیه رقابت‌های یورو دعوت به عمل خواهد آورد، عنوان کرد: همان‌طور که جمعه اعلام کرد، من انتظار ندارم که پلاتینی در این مراسم حضور داشته باشد. محرومیت پلاتینی ۶۰ ساله از فعالیت‌های مرتبط با فوتبال دو ماه پیش از سوی دادگاه عالی ورزشی از ۶ سال به چهار سال کاهش پیدا کرد اما او از اتهام شراکت جرم در فساد مالی فیفا و دریافت ۲ میلیون فرانک سوئیس از سوی این سازمان به صورت غیر قانونی تبرئه نشد و به همین دلیل از ریاست یوفا برکنار شد. مراسم افتتاحیه رقابت‌های یورو ۲۰۱۶ فرداشب(جمعه) پیش از برگزاری بازی تیم‌های ملی فرانسه و رومانی برگزار و پانزدهم دوره جام ملت‌های اروپا رسماً آغاز می‌شود.