سرمربی سلسائو پس از پیروزی قاطع تیمش در دور دوم بازی‌های مرحله گروهی کوپا آمه‌ریکا به تمجید از شاگردانش به خصوص هافبک هجومی لیورپول پرداخت.

به گزارش خبرگزاری موج، کارلوس دونگا پس از پیروزی ۷ بر یک تیم ملی برزیل برابر هائیتی که شاگردان او را در آستانه صعود به مرحله یک چهارم نهایی کوپا آمه‌ریکا قرار دارد، به تمجید از فیلیپه کوتینو، زننده سه گل از هفت گل سلسائو پرداخت.

دونگا اظهار داشت: ما با او درباره اینکه باید همان کوتینیوی لیورپول باشد زیاد صحبت کرده‌ایم، اینکه باید استارت حملات تیم را بزند و تیم را به شیوه خودش رهبری کند. کوتینیو واقعاً دارد از فرصت‌هایی که به او داده شده است، استفاده می‌کند. پس از گل اولش شما می‌توانستید بالا رفتن اعتماد به نفس را در او ببینید و بازیکنی هم که اعتماد به نفس بالا برود همیشه بهتر بازی می‌کند.کوتینیو پیش از این بازی در بازی‌های ملی‌اش برای برزیل تنها یک گل زده بود که سال گذشته در دیداری دوستانه برابر مکزیک بود. هرچند او برابر هائیتی نشان داد که بازیکنی با پتانسیل تأثیرگذاری بر بازی سلسائو است.در شرایطی که کوتینیو با هت‌تریکش توجه همه را جلب کرد، رناتو آگوستو نیز با دو گلی که به ثمر رساند، جزو بهترین‌های میدان بود.دونگا درباره عملکرد شاگردانش تأکید کرد: این گروهی متفاوت از بازیکنان است. ما در یک دوره دیگر هستیم. تلاش می‌کنیم که آنچه در تمرینات انجام می‌دهیم را در زمین بازی هم پیاده کنیم. گل‌هایی که به ثمر رسید حاصل عملکرد مثبت تیم بود. به دلیل شرایط نامناسب چمن ورزشگاه، برخی از پاس‌های‌مان به یکدیگر نمی‌رسید اما نمی‌خواهیم از این موضوع به عنوان یک بهانه استفاده کنیم. ما در تمرینات روی این موضوع کار خواهیم کرد.